SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Nakdi yardımlar evlere dağıtılıyor

Nakdi yardımlar evlere dağıtılıyor
Bu haber 05 Nisan 2020 - 23:51 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan bin liralık nakdi yardım, 4 bin 905 hak sahipbine evlerinde dağıtılmaya başlandı.

Daha önce nakdi yardım almaya hak kazanan ailelerin PTT Şubelerinden yardımı alınacağının açıklanmasının ardından, oluşan yığılmalar ve sosyal izolasyonun ihlal edilmesi nedeniyle, hak sahiplerinin yardımları evlerine götürülüyor.

Bu kapsamda; halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere yardımın ulaştırılması için Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında ekipler kuruldu.

İlçemizde 4 bin 905 aileyi kapsayan yardımlar kapsamında kırsal ve merkez mahalle muhtarları ile Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma personelinden oluşan ekipler, haneleri tek tek dolaşarak nakdi yardım hak kazanan vatandaşlara imza karşılığı yardımları teslim etti.

Kaymakam Demir, “vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması için yoğun çaba harcıyoruz. Nakdi yardımdan dolayı PTT Müdürlüğü önünde yığılmalar ve sosyal izolasyonu ihlal eden durumlarla karşılaşıldı. Bu yüzden devletimizin verdiği kararla vatandaşlarımızın evlerine paralarının dağıtımını koordineli bir şekilde gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa