SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ne virüs engel, ne yasaklar! Nice 23 Nisanlara…

Ne virüs engel, ne yasaklar! Nice 23 Nisanlara…
Bu haber 27 Nisan 2020 - 0:23 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

Korona virüsü sebebiyle yurt genelinde eğitime ara verilmesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerini de etkiledi. Milyonlarca çocuk bu sene bayramı çeşitli etkinlikler ile evlerinde kutladı.

İlçemizde de çocuklar evlerinde kutlama yaparken, çelenk sunma törenine de kısıtlı sayıda kişi katıldı.

Kutlamalar programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve öğretmenler tarafından Atatürk büstüne çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi. Etkinlikler kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından doğum tarihi 23 Nisan olan çocuklar belirlenerek doğum günü pastası yaptırıldı.

Pastalar, ilçedeki idareciler ve öğretmenlerden kurulan ekipler tarafından alınarak doğum günü olan çocukların evine gidildi ve pasta kesimi yapılarak kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlamak istiyorduk. Çocuklarımız meydanda toplanarak cıvıl cıvıl sesleriyle bizleri neşelendirsin, danslarıyla herkesi coşkuya dahil etmelerini isterdik ama ne yazık ki korona belası bu coşkumuzu engelledi. Biz de farklı bir etkinlik olarak bugün doğan çocuklarımız için pasta yaptırarak amirlerimiz ve meslektaşlarımızla beraber çocuklarımızın evlerini ziyaret ederek kutlama yaptık. Çocuklar gerçekten çok mutlu oldular. Önümüzdeki yıl inşallah coşkulu bir kutlama gerçekleştireceğiz” dedi.

Akşam 9’daİstiklal Marşı Okundu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri araçları süslenerek şehir turu gerçekleştirildi.

Saat 21:00’da ise Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve güvenlik güçlerinin katılımıyla ilçe girişindeki uygulama noktasına İstiklal Marşı okunarak, havai fişek gösterisi yapıldı. Program kapsamında ilçe girişinden, belediye meydanına kadar konvoylar tekrar geçiş yapmasıyla, kutlamalar sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa