SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Nereye koymak gerek!

Nereye koymak gerek!
Bu haber 14 Ekim 2019 - 3:43 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

Hafta içerisinde Diyarbakır Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nu ağırladık.

Sayın Vali Güzeloğlu’nun bir görevi daha var. O da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği. Bu nedenle ilçemize yaptığı ziyaret çok önemliydi.

Sayın Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Güzeloğlu, ilk olarak demokrasinin çekirdeği olan Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. Bu ilçemize verilen önemin bir göstergesiydi.

Toplantıya başlarken, “Büyükşehir Belediye hizmetlerini Çermik’ten başlatıyoruz” diyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Güzeloğlu, sevindirdi.

Hükümet Konağı toplantı salonunda Muhtarlarla yapılan toplantı, açılış konuşmasından sonra “Basın” a kapalı yapıldı. Bu nedenle Muhtarlarla ne konuşuldu, muhtarlar sorunlarını dile getirdi mi? Bilemiyoruz.

Keşke Basına kapalı yapılmasaydı. Orada Muhtarların neyi dile getirdikleri, ne yanıt aldıkları “Basın” yoluyla kamuoyu ile paylaşılsaydı. O zaman çok daha iyi olurdu.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, daha sonra Hükümet konağından yürüyerek, esnaflarla bir araya gelmek üzere Anadolu Lisesi’ne geçti ve burada çok sayıda esnafın yer aldığı toplantıda konuştu.

Bu toplantı “Basın” a açıktı.

İnceleme ve toplantılarda gerçekten güzel vaatler ifade edildi.

Örneğin “Kanayan yara” haline gelen Ergani-Çermik ve Çermik-Siverek yolunun programa alındığını ve yapılacağını Sayın Vali’nin açıklaması, bizleri mutlu etti.

Bir tek o mu? Elbette değil.

İlçemizin termal turizmi ile Türkiye’ye adını duyuracağını, bu yönde Karadağ Kalkınma Ajansı, GAP İdaresi ve diğer ilgili kuruluşlarla çok geniş çalışma başlatıldığı açıkladı.

Sayın Vali ve Belediye Başkan Vekili, “Termal Turizm yapmak değil güç olmayı, geç kalınmış bir konudur” dedi.

Bu da sevindirici ama “Cumhurbaşkanlığı” Kararı ile “Termal Turizm Merkezi” kapsamından çıkarılmamızı nereye koymamız gerekir?

İşte en önemli olan soru bu?

Umarım her şey güzel olur.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa