SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Nice Bayramlara…

Nice Bayramlara…
Bu haber 20 Ağustos 2018 - 0:17 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

Bugün öğlenden sonra mezarlıkları ziyareti ile başlayacak olan ve Cuma gününe kadar sürecek olan Kurban Bayramı için önlemler alındı.

Halkın bayramı huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri amacıyla Kaymakamlıkça bir dizi önlemler alındı. Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş imzası ile kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazıda, kuruluşların sorumluluk alanlar ile ilgili almaları gerekenler bildirildi.

Bayram süresince vatandaşların her türlü talep, ihtiyaç ve şikâyetlerini iletmek üzere Kaymakamlık Toplumla İlişkiler Bürosu Yetkilisi, görevi başında olacak. Dilek ve şikâyetler, Büronun 0412 461 20 37 ve 0 412 461 20 03 numaralı telefonlara yapılabilecek.

Kaymakamlık yazısında Emniyet Amirliğince bugünden başlamak üzere bayramın son günü olan Cuma günü saat 20.00’a kadar güvenlik tedbirlerinin devam edeceği belirtilerek, şunları yer verildi;

“Belediye meydanı, buğday pazarı, kurbanlık satış alanı, mezarlık çevreleri, sebze hali, dolmuş durağı ve Hamambaşı mevkiinde bulunan eğlence yerleri gibi halkınyoğun bulunabileceği yerlerin güvenliği Polis Merkez Amirliği ve Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliğince sağlanacak.

Kurban Bayramı neden ile ilçemiz merkezinde taşıt, yaya ve yollarda taşıt trafiğinin yoğun olacağı göz önünde bulundurularak gerekli tedbirler, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nce alınacaktır.

Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliğince eğlence yerleri ve halkın yoğun olarak bulunabileceği yerlerde duyarlı bulunacak, Diyarbakır Caddesi üzeri, mezarlık, buğday pazarı, kaplıca mevkii ve belediye meydanı civarında ring halinde bulunacaklardır.

Bayram boyunca 24 saat yol kontrolü ve şok uygulama görevlileri, polis-halk ilişkilerini koruyarak daha duyarlı ve titiz bir şekilde görevlerini yerine getirecek ve şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde gerekli arama ve sorgulamayı yapacaklardır.

Asayiş olayları ile ilgili vatandaşlarımız ve görevlilerimizce ihtiyaç duyulması halinde Alo 155 ve 0 412 461 20 55 numaralı telefonlardan yardım isteyebileceklerdir. Bu telefonlara yapılacak müracaatlara gerekli ilgi gösterilecektir.

İlçe Jandarma Komutanlığı bayram süresince Mekanize Tim Komutanlığı ilçe ile Ergani, Siverek ve Çüngüş karayolu üzerindeki kritik yerlerde yol araması ve yol emniyeti icra edecektir.

Kurban Bayramında diğer kurumlarda kendi sorumluluk alanlarda önlemler alacak, devlet hastanesi acil servisinde görevliler, görevleri başında olacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA