SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Nisa Nur’un azmi örnek oluyor

Nisa Nur’un azmi örnek oluyor
Bu haber 06 Mayıs 2019 - 0:01 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.

İlçemizdeki Kelebek Hastası Nisa Nur’un azmi herkese örnek oluyor. Evde eğitim alan Nisa Nur, eğitim ve hayatını devam ettiriyor.

Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, SYDV Müdürü Ebubekir Tekdemir ve Çukur Mahallesi Muhtarı Gaffur Karatay ile birlikte, Çukur Mahallesi’nde yaşayan ve dünyada ender görülen hastalıklardan biri olan Kelebek Hastası 13 yaşındaki Nisa Nur Karakış’ı evinde ziyaret etti.

Aile fertleri tarafından karşılanan Kaymakam Demir, aileden Nisa Nur hakkında bilgi aldı. Nisa Nur ile de sohbet eden Kaymakam Demir, Nisa Nur’un Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi olması ve evde eğitimine devam etmesinin takdire şayan bir durum olduğunu söyledi.

Nisa Nur’un okuma azmi ile herkese örnek olacak bir çocuk olduğunu belirten Kaymakam Demir, “güçlenen ülkemizde özellikle eğitim alanında artık tüm imkânlar devlet eliyle sağlanıyor. Ne yazık ki okumaya gönlü olmayan birçok çocuk görüyoruz. Daha güçlü daha gelişmiş bir ülke olmamız için eğitimin birinci sırada geldiğini hepimiz biliyoruz. İşte Nisa Nur gibi pırıl pırıl okumak için hiçbir engel tanımamasının diğer çocuklara da örnek olmasını diliyorum. İçeri girdiğim andan itibaren Nisa Nur’un gözünde o ışıltıyı gördüm. Ben de Nazlı ablası olarak her zaman Nisa Nur’un hem sağlığını hem de eğitim hayatını takip edeceğim” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa