SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Nisanur’a Kaymakam ablasından yardım eli

Nisanur’a Kaymakam ablasından yardım eli
Bu haber 03 Şubat 2020 - 0:06 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Bademli mahallesinde ikamet eden Cerebral Palsi, hastası Nisanur Fidan’a, Kaymakam Nazlı Demir yardım elini uzattı.

Bademli Mahallesindeki Serebral Palsi hastası Nisanur Fidan’a, özel üretim tekerlekli sandalye alınarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından teslim edildi.

Nisanur Fidan, özel üretim tekerlekli sandalye ile artık dışarı çıkabilecek ve arkadaşlarını görebilecek. Vakıf Müdürü Ebubekir Tekdemir tarafından evinde teslim edilen tekerlekli sandalye için Fidan ailesi başta devletimiz olmak üzere Kaymakam Nazlı Demir’e teşekkür ettiler.

Serebral Palsi nedir?

Serebral Palsi, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellilik durumudur. Gelişimini tamamlamamış beynin; doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesi nedeniyle oluşur.

Beyin felci kasların tonusunu, hareketini ve motor becerileri etkileyen bir problemdir. Vücudun koordineli ve amaçlı bir şekilde hareket etme kabiliyetini engeller. Solunum, mesane ve bağırsak kontrolü, yeme ve konuşma gibi motor becerileri ve kasları içeren diğer vücut fonksiyonlarını da etkileyebilir. Çoğu durumda, görme, işitme ve dokunma duyusunda da sorunlar vardır. Serebral Palsi bir hastalık değildir. Aksine, kas hareketlerini kontrol eden beyin hasarının neden olduğu bir grup belirtidir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa