SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ödüyoruz ama hizmet alamıyoruz

Ödüyoruz ama hizmet alamıyoruz
Bu haber 03 Aralık 2018 - 0:09 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

-Başta Haburman köprüsü olmak üzere yolların ışıklandırılmasına DEDAŞ duyarsız

-Işıklandırma için 1,5 yıldan beri hiçbir işlem yapılmadı

 

Diyarbakır ilçelerinde en az kaçak kullanım olan ilçemiz, DEDAŞ’tan istenen hizmeti alamıyor. Başta tarihi Haburman Köprüsü olmak üzere yolların ışıklandırılması ve tarihi mekânlara DEDAŞ duyarsız kalıyor. Işıklandırma için 1.5 yıldan beri başvurulmasına rağmen hiçbir işlem yapılmaması dikkat çekiyor.

İlçemiz Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü’nce16.06.2017, tarihinde Diyarbakır Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü’ne yazılan yazılarda, Çukur Mahallesi Çiftköprü sokakta yapılan Şehit Ömer Halis Demir parkı ile Tarihi Haburman Köprüsü arasında hiçbir aydınlatma bulunmadığını bildirdi.

Yine Tepe Mahallesi Şehit Polis Memuru Murat Dündar Caddesi ve Şahin tepesi semtine kadar olan güzergahta aydınlatma bulunmadığını bildirdi.

Aynı kuruma 14.12.2017 tarihinde yazılan yazıda da Kala Mahallesi Santral Sokak devamındaki Sinek Köprüsü ve tarihi Gabar mevkiine kadar olan yolda aydınlatma olmadığı, aynı zamanda bu güzergah üzerinde mezarlıkların bulunması nedeniyle vatandaşların mağduriyetinin söz konusu oldu vurgulanarak, aydınlatmanın ivedilikle yapılması istendi.

Aradan bir yıla aşkın süre geçmesine rağmen şimdiye kadar hiçbir işlem yapılmadığı, yaşamsal alanların aydınlatma işinin DEDAŞ tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği belirtildi.

Vatandaşlar her gün çok sayıda ilçeye yerli turist geldiğini, en önemli uğrak yerlerinden birinin de başta tarihi Haburman köprüsü olmak üzere tarihi ve doğal güzelliklerin yer aldığı yerlerin ışıklandırılması gerektiğini belirterek, “Yeni Haburman köprüsü yapıldığında yaklaşık 14 direkle köprünün üstü ışıklandırılacaktı. O zaman başvurulmasına rağmen aradan uzun süre geçmesine rağmen yapılamadı. İlçemiz tükettiği elektriğin parasına zamanında ödeyen bir ilçedir. En az kaçağın olduğu ilçedir. Buna karşın hak ettiği hizmeti alamıyor. Yetkililerin süratle aydınlatma sorununu çözmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa