SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğrenci sayımız 300’e çıktı

Öğrenci sayımız 300’e çıktı
Bu haber 15 Ekim 2018 - 0:12 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

-Bu yıl da öğrenci alınmadı

-En büyük sorun yurt

 

Dicle Üniversitesi’ne bağlı ilçemizdeki 3 bölümlük meslek yüksek okulunda eğitim gören öğrenci sayısı yaklaşık 300’e çıkarken, bu yıl ile birlikte açılışı 3’üncü yıla giren Çocuk Gelişimi Bölümüne yine öğrenci alınamadı. İlçemizde öğrencilerin büyük sorunu yurt. Öğrencilerin yurt sorununun bir an çözülmesi için yetkililerden çaba harcanması isteniyor.

-138 yeni kayıt

Meslek Yüksek Okulunun Büro Yönetimi ve Sekreterlik Asistanı, Bankacılık ve Sigortacılık ile İşletme Bölümlerine bu yıl da öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Birçok üniversiteye bağlı meslek yüksek okulu tercih edilmezken, ilçemiz meslek yüksek okulunu tercih eden öğrenci sayısı arttı.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Asistanlığı Bölümüne 43, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümüne 55, İşletme Bölümüne de 40 öğrenci kesin kayıt yaptırdı.

Bu yıl kayıt yaptıran öğrencilerle birlikte geçen yıldan devam eden öğrencilerle okuldaki öğrenci sayısı yaklaşık 300’ü buldu.

-Yurt sorunu

Ailelerin ve öğrencilerin ilçemiz Meslek Yüksek Okulunu tercih etmesi sevinçle karşılanırken, en büyük sorunun yurt olduğu belirtildi.

Bu arada bu yıl ile birlikte 3 yıldan beri açılan Ana Çocuk Gelişimi Bölümüne, öğretmen atanmadı için yine öğrenci alınmadığı öne sürüldü.  Bu bölüme kayıt yaptıran öğrencilerin kayıtlarını dondurdukları öğrenildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa