SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğrenciler tabletlerine kavuşuyor

Öğrenciler tabletlerine kavuşuyor
Bu haber 29 Mart 2021 - 0:10 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.
  • MEB, isme özel olarak tabletleri gönderiyor

 

İlçemizde öğrencilerin EBA’ya girebilmesi için tablet dağıtımı sürüyor. Tabletler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından isme özel olarak gönderiliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, isme özel olduğu için başka bir öğrenciye verilmesinin mümkün olmadığını belirttiler.

Pandemi ile birlikte uzaktan eğitime geçilmesinin ardından öğrencilerin tablet ihtiyacı had safhaya ulaştı. Özellikle dar gelirli aileler bu konuda büyük sıkıntı yaşarken, ailelerin imdadına Milli Eğitim Bakanlığı, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve hayırseverler yetişiyor.

Uzaktan eğitimde çocukların derslerden geri kalmaması için çalışmalarını aralıksız sürdüren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sürekli irtibat halinde olarak tablet talebinde bulunuyor.

Bunun yanı sıra Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve hayırseverler de ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek tablet ihtiyaçlarını gideriyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, tabletlerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencinin ismine özel gönderildiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, şu ana kadar ilçede dağıtılan tablet sayısıyla ilgili de açıklamada bulundu. Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan;

“Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şu ana kadar ilçemizde Bin 334, Kaymakamlık tarafından 240, Belediye Başkanlığı tarafından 60 ve hayırsever vatandaşlar tarafından alınan 125 tablet öğrencilerimize teslim edildi. Tablet ihtiyaçlarımızı sürekli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ileterek, tüm öğrencilerimizin tabletlerine kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, tabletlerin belirli öncelik sırasına göre dağıtıldığını belirtti. Bozdoğan; “Ailenin gelir durumu, aynı evde okula devam eden öğrenci sayısı ve farklı kademelerde öğrencisi bulunan ailelere dağıtımlar daha erken yapılıyor. Bu nedenle velilerimiz, onlara verildi, bize verilmedi gibi düşüncelere kapılmasınlar. Sırasıyla tüm öğrencilerimize tabletlerinin dağıtımını gerçekleştireceğiz” dedi.

-Uyardı

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, kötü niyetli kişilerin SMS ve internet aracılığıyla velilere ulaşarak ücretsiz tablet verileceğini belirten kişilere aldanılmaması gerektiğini belirtti. Bozdoğan, “Bu kişilerin tek derdi, vatandaşların 3-5 kuruşuna göz dikmektir. O yüzden velilerimizi uyarmak istiyoruz. Sizlere bir şekilde ulaşarak okuyan çocuklarınızın olup olmadığını soran ve ardından tablet verileceğini belirterek sizden kişisel bilgilerinizi isteyenlerle paylaşmayın. Böyle bir durumda bizlerle ve güvenlik güçleriyle irtibata geçin diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA