SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğrenciler yepyeni kütüphanelere kavuştu

Öğrenciler yepyeni kütüphanelere kavuştu
Bu haber 09 Şubat 2020 - 23:48 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.
  • Kaymakam Demir; “her yaşta okumalıyız”

 

İlçemizde adeta kütüphane bayramı yaşandı. Üç okulda öğrenciler yeni kütüphanelerine kavuştu. Kaymakam Nazlı Demir, her yaşta okumak gerektiğine vurgu yaptı.

İlçemizde Çermik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu ve Yayıklı İlk-Ortaokulu’nda yapımı tamamlanan kütüphaneler, okumaya açıldı.

İlk olarak Çermik Anadolu Lisesi bünyesinde İstanbul Uğur Okulları öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla tamamlanan “İstanbul Halkalı Uğur Okulları” kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Akbaş, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amir Vekili Burak Zafer Dündar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kütüphanelerinin açılış kurdelesini kesen Kaymakam Demir ve beraberindekiler, kütüphanenin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Kaymakam, Kütüphanelerin yapımında sağladıkları katkılar nedeniyle İstanbul Uğur Okulları öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Daha sonra 15 Temmuz Ortaokulunda, daha önce Petekkaya ve Gürüz okullarına kütüphane yapılmasına katkı sunan hayırsever Dilek Feride Yalkı, Nermin Şahinoğlu’nun destekleri ve ilçemiz hayırseverlerinin katkılarıyla yaptırılan “İstanbul kütüphanesi” ve okul idaresinin çabalarıyla oluşturulan “Akıl Oyunları Sınıfı” açıldı.

Kütüphanenin ve “Akıl Oyunları Sınıfı” açılış kurdelesini kesen Kaymakam Demir, hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Son olarak Yayıklı İlk-Orta Okulunda yine hayırsever Dilek Feride Yalkı ve Nermin Şahinoğlu’nun destekleri ve ilçemiz hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan “Rıfat Akova” Kütüphanesinin açılışı yapıldı.

Kaymakam Demir, kütüphanenin hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulunarak, Kütüphanenin yapımına sağladıkları katkılar nedeniyle Şahinoğlu ve Yalkı’ya teşekkür edip, katkılarından dolayı plaket verdi.

Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Nazlı Demir, her yaşta okumanın önemine vurgu yaptı. Kaymakam , “Okumanın yaşı yoktur. Her yaşta okumalıyız. Okumak bizlere yeni ufuklar açacağı gibi, anlama ve kelimeleri kavrama kapasitemizi de arttıracaktır.

Bizler, her zaman ülkemizin kalkınmasının tek yolu eğitim olduğunu belirtiyoruz. Bu konuda öğretmenlerimizle de sık sık bir araya geliyoruz. Yaptığımız okul ziyaretlerinde de öğrencilerimize bunu ifade ediyoruz. Bizler çocuklarımıza en iyi eğitim vermek zorundayız” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğretmenlerle de görüşen Kaymakam Demir, okulun genel durumu ve öğrencilerle ilgili idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA