SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğrencilerden Mehmetçiklerimize manevi destek

Öğrencilerden Mehmetçiklerimize manevi destek
Bu haber 14 Ekim 2019 - 3:39 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.

İlçemizde Çermik Anadolu Lisesi’nde sınır ötesi operasyon yapan Mehmetçiklere manevi destek geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyinde, terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatına katılan Türk Ordusuna manevi destek sağlamak amacıyla Çermik Anadolu Lisesinde program düzenlendi. Programa Kaymakam Nazlı Demir, belediye meclis üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.Hanbaşı Camii İmamı Mehmet Koçerin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyinde, terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatına katılan Türk Ordusuna manevi destek sağlamak amacıyla Fetih Suresi Tilavetini okumasından sonra ordunun muzaffer olması için Hatm-i Şerif duası yapılmasıyla sona erdi.

Barış Pınarı Harekatı için yapılacak programda öğrencilerin tüm kalbiyle “amin” demesinin kendilerini çok duygulandırdığını belirten Çermik Anadolu Lisesi Müdürü Gökhan Yılmaz;

“Bu mücadele kıyamete kadar devam edecek. Bu dualar, gayretler inşallah cephede Mehmetçiklerimize çok büyük bir güç olacak. Kalbimiz, gönlümüz hep Mehmetçiklerimizle beraber. Her anımızda, 24 saatimizde daima Mehmetçiğimize dua halindeyiz. Hepimiz askerlerimizin büyük fedakarlığını, zalimlere karşı mazlumları koruma niyetini ve canlarını sadece Allah için, mazlumların yanında olmak için feda edişlerini bizim de unutmamamız gerekiyor. Biz şu an yataklarımızda rahat uyuyorsak, bağımsız bir ülkeysek bunu güvenlik güçlerimize borçluyuz. Yaptığımız programla da tüm kalbimizin Mehmetçiğin yanında olduğunu gösterelim istedik” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA