SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğrencilere Çanakkale ruhu aşılanıyor

Öğrencilere Çanakkale ruhu aşılanıyor
Bu haber 18 Mart 2018 - 23:53 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.
  • Yurdumun Değerleri kapsamında şehit aileleri ziyaret edildi, askerler öğrencilerle söyleşi yaptı

 

Ercan Demirkol Anadolu Lisesi öğrencilerine Çanakkale Ruhu aşılanıyor. Yurdumun Değerleri kapsamında öğrenciler tarafından şehit aileleri ziyaret edildi, öğrencilerle askerler söyleşi yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okul pansiyonlarında “Yurdumun Değerleri” isimli etkinliklerin Mart ayı programı çerçevesinde İlçemiz Ercan Demirkol Anadolu Lisesi kız pansiyonu öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edildi.

Yapılan ziyaretlerin ardından Ercan Demirkol Anadolu Lisesi kız pansiyonundan şehit aileleri onuruna Çanakkale Savaşı’nda kahraman askerlerimizin menüsü olan üzüm hoşafı ve buğday ekmeği, akşam yemeği olarak ikram edildi. Yemeğe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alper Soner Serin, askeri personel ve aileleri ile şehit aileleri katıldı. Yemek sonrasında kız öğrenciler tarafından yapılan ışıklı gösteri büyük beğeni kazanırken, duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

Program kapsamında gerçekleştirilen “Vatan Sağolsun” söyleşisinde ise İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Kıdemli Üstçavuş Sezer Atsan, öğrenciler ile bir araya gelerek samimi ortamda bir söyleşi gerçekleştirerek, öğrencilerin merak ettiği soruları cevapladı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa