SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğrencilerin karne sevinci

Öğrencilerin karne sevinci
Bu haber 20 Ocak 2019 - 23:41 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.
  • 14 bin öğrenci karne aldı

 

İlçemizde 14 bin 9 öğrenci karne sevinci yaşadı. Kaymakam Nazlı Demir, öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. İlçemizde okul öncesi Bin 779, temel eğitim 9 bin 354 ve ortaöğretimde 2 bin 876 olmak üzere, 14 bin 9 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Karne dağıtım töreni kapsamında İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve şube müdürleri, Saray İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldı. Birinci sınıf ve dördüncü sınıf öğrencilerini ziyaret eden Kaymakam Demir ve beraberindekiler, karne dağıtarak öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu.

Tatilde bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Kaymakam Nazlı Demir, “Tatilde hem dinleneceksiniz hem de bol bol kitap okuyacaksınız. Kitaplar sizlerin dostudur. Okuyarak hem okumanızı geliştireceksiniz hem kendinizi daha güzel ifade edeceksiniz, hem de ufkunuz genişleteceksiniz” şeklinde konuştu.

Öğrencilerle sohbet de eden Kaymakam, öğrencilerin gelecekte olmak istedikleri meslekleri sordu, isteklerini dinledi. Yapılan karne töreni sonrası çocuklara kitap hediye eden Kaymakam Demir, okuduktan sonra kendi aralarında kitap değişimi yapmalarını istedi ve bahar ayında çocukları Diyarbakır’a geziye götürme sözü verdi.

Tören sonrası velilerle ve öğretmenlerle de görüşen Kaymakam Demir, hem velilerin ilgili olmasından hem de öğretmenlerin çocuklara gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da 2018-2019 ilk bölümünü sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını, tüm meslektaşlarına gösterdikleri özverinden dolayı teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, kırık not alan öğrencilerin aileleri uyararak, her şeyin not olmadığını, bu konuda çocuklara baskı yapılmaması gerektiğini belirtti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa