SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Öğretmen, toplumu aydınlatma misyonuna sahiptir”

“Öğretmen, toplumu aydınlatma misyonuna sahiptir”
Bu haber 29 Kasım 2021 - 10:12 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.
  • “Sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerimizin hakkı ödenmez”

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başöğretmen” ilan edilmesinden sonra her yıl 24 Kasım’da düzenlenen Öğretmenler Günü, güzel etkinliklerle kutlandı. Kaymakam Ramazan Polat, sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerin hakkının ödenmeyeceğini belirtirken, Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da öğretmenlerin toplumu aydınlatma misyonuna sahip olduğunu söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı ilçemizde bir konferans salonunda gerçekleştirildi. Uzun bir aradan sonra düzenlenen ve her kesim tarafından beğenilen programa; Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bahri Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Özdil ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan yaptı. Öğretmenin, toplumu aydınlatma misyonuna sahip olduğunu belirten Bozdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;

“İnsanoğlu var olduğu günden beri onun eğitimi de en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. Bundan dolayıdır ki biz öğretmenler, üzerimizdeki ağır sorumluluğun bilinci ile hareket etmeli, mesleğimizi en güzel bir şekilde yerine getirmeye gayret etmeliyiz.

Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma aydınlanmada liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır. Siz değerli meslektaşlarımın ilçemizde bu şiarla hareket ettiğini bilfiil görüyor, şevk alıyor ve sizlerle çalışmaktan onur duyuyorum.

Kıymetli meslektaşlarım sonuç olarak şunu belirtmek isterim ne mutlu bizlere ki toplumu eğiten insanların arasına katıldık ve ne mutlu bizlere ki sizler gibi birikimli, yüreği güzel, kendi güzel öğretmenlerle baş başayız. Öğretmenler gününüzü kutluyorum.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan’ın konuşmasının ardından Kaymakam Ramazan Polat bir konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Polat;

“Sevgi, şefkat ve fedakârlık mesleği olan öğretmenlik, ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için şüphesiz en önemli meslek gruplarının başında gelmektedir. Öğretmenlerimiz olağanüstü bir gayret ile gece gündüz demeden, yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de eğitim ve öğretime devam etmektedir. Sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değildir. Eğitime yapılacak her yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, eğitim şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anar; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından mesleğe yeni katılan öğretmenler adına bir konuşma yapıldı. Öğretmenlerden oluşturulan orkestra ekibi, seslendirdikleri şarkı ve türkülerle meslektaşlarına keyifli anlar yaşattı.

Program, öğretmenler arasında düzenlenen fotoğraf ve anı yarışmasında dereceye girenlerin ödüllendirilmesiyle son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA