SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öğretmenler ara tatili farklı etkinliklerle değerlendirdi

Öğretmenler ara tatili farklı etkinliklerle değerlendirdi
Bu haber 24 Kasım 2019 - 23:57 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Ara tatilde öğretmenler seminerler dışında farklı etkinliklerle de süreci olumlu kullandı. Bu kapsamda öğretmen ve öğrenciler, profesyonel dağcılarla birlikte kaya tırmanışı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu ara tatil programını, öğretmenler farklı etkinliklerle değerlendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla duyurulan program kapsamında öğretmenlerin, seminer dışında konser, opera, halk oyunları, resim ve heykel sergileri gibi kültürel etkinlikler yapması planlandı. Ayrıca, voleybol, basketbol, masa tenisi, futbol gibi spor müsabakaları ile şiir, hikaye, kompozisyon yarışmaları düzenlenmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı Öğretmenler için Mesleki Çalışma Programında yer alan etkinlikler kapsamında Çermik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ilçemizde yakın zamanda oluşturulan kaya tırmanış parkurunda Diyarbakırlı milli sporcular eşliğinde kaya tırmanışı yaptı.

Parkurun ve ilçenin tanıtımı amaçlı yapılan tırmanışa 35 öğretmenin yanı sıra öğrenciler de katıldı. Öğretmenler yapılan etkinlikle spor yapıp stres atarken, takım halinde uyumlu bir çalışmanın başarıyı olumlu yönde etkilediğini kanıtlamak istedi.

İlçe Kaymakamı Nazlı Demir’in katkıları ile oluşturulan tırmanış parkurunun kaplıca bölgesi olan ilçenin tanıtımı için önemine dikkat çekerek, Kaymakam Demir’e teşekkür ettiler. Çermik’in coğrafik yapısı nedeniyle birçok doğal tırmanış parkuruna sahip olduğunu belirten öğretmenler, etkinliği aynı zamanda tırmanış parkurlarının tanıtımına katkı sağlamak için sözlerine eklediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa