SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Öksüz ve yetim çocuklar sevindirildi

Öksüz ve yetim çocuklar sevindirildi
Bu haber 17 Mayıs 2020 - 23:42 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Tek amacımız çocuklarımızın gülmesini sağlamaktır”

 

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan çalışma ile ilçemizde bulunan 175 öksüz ve yetim çocuğumuz ile yetim annelerine(67 anne) yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle bayramlık hediye edildi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile Vakıf Mütevelli Heyeti üyelerinin bizzat katıldığı dağıtımda öksüz yetim çocuklarımızın bulunduğu evler ziyaret edilerek ailelerle sohbet edildi.

Tek amaçlarının çocukların gülmesini sağlamak olduğunu belirten Kaymakam Nazlı Demir sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizler bulunduğumuz konumlarda öncelikle devletimize, vatandaşımıza hizmet amacını taşıyoruz. Her çocuk iyi bir ortamda eğitim görsün, iyi bir ortamda yaşasın diye çabalıyoruz. Her ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın yüzü gülsün, tebessümleri eksik olmasın diye çabalıyoruz. Bu kapsamda bayram öncesi yetim ve öksüz çocuklarımızın yüzünde bir nebze olsun tebessüm oluşturabildiysek bizden mutlu kimse olamaz.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da; “Sosyal devlet anlayışıyla toplumun her kesimine dokunmaya çalışıyoruz. Aile ziyaretlerinde tüm aileleri ve çocukları tek tek dinliyoruz. Bizler tüm kamu kurum ve kuruluşları devletimizin sunduğu imkanlar dahilinde tüm muhtaç ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eşit şartlarda eğitim görmesi, mağduriyet yaşamamaları için her türlü desteğimizi onlara sunuyoruz.

Gençlerimizden ve çocuklarımızdan beklentimiz kendi üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirerek, devletimize ve milletimize birer hayırlı birey olmalarıdır” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA