SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Okullar yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor

Okullar yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor
Bu haber 24 Ağustos 2020 - 8:19 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

İlçemizdeki okullar 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazırlıklarını kesintisiz sürdürüyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte okullardaki hijyen ve diğer eksiklerin giderilmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 21 Eylül’de yüz yüze eğitimi başlatmayı planlamasının ardından okullarımız da eksiklikleri gideriyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 13 okulun acil eksikliklerinin giderilmesi için istediği ödenek olumlu karşılandı. Gelen ödenekle birlikte 13 okulun acil eksiklikleri giderilmeye başlandı.

Bunun yanı sıra okullar kendi imkanları, belediye, diğer kuruluşlar ve hayırseverlerin yardımıyla okulları yeniliyorlar.

Yeni eğitim öğretim yılında diğer yıllardan farklı olarak hijyen kurallarının önem kazanmasıyla birlikte okullar imkanlar dahilinde duvarları, kapıları ve tırabzanları boyayarak yenileme çalışmaları yapıyor.

Veliler de Bakanlığın okullara ödenek göndermesi gerektiği yönünde görüş bildiriyor. Gerek kırsalda gerekse merkezdeki okulların yeni döneme hazırlanması için ödenek olmamasının kendilerini endişelendirdiğini belirten veliler, “Bakanlık ek ödenek sağlarsa okullarımızdaki tüm eksiklikler giderilir ve gönül rahatlığıyla çocuklarımızı okula gönderebiliriz. Fakat bu durumda okula gönderip göndermeme konusunda kararsızız, herkesin kafası çok karışık” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa