SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Okullarda aşı seferberliği

Okullarda aşı seferberliği
Bu haber 04 Ekim 2021 - 9:13 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

İlçemizde 12 yaş üstü ve ailesinin onay verdiği öğrencilere aşı yapılması için okullarda stant kuruldu. Öğretmen ve öğrenciler aşılandı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde ekipler, ilçe merkezinde okullarda aşılama çalışmaları yürüterek salgınla mücadele ediyor.

İlçemizde eğitim öğretime devam eden öğrencilere yönelik aşılama çalışması başlatan ekipler, gittikleri okulda kurdukları stantta Sağlık Bakanlığının aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan ve ebeveynlerinin onayı olan 12 yaş üstündeki öğrencileri aşılıyor.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle iş birliği içerisinde Covid-19 aşısı ve okullarda alınan tedbirlerle ilgili öğrenci, veli ve öğretmenleri bilgilendirmek için bilgilendirme broşürlerini okullarda dağıttıklarını söyledi.

Anne ve babalardan olumlu dönüşler aldıklarını anlatan Türken, “Velilerimizden onam formlarını aldıkça okul yönetimleriyle iş birliği içerisinde yerinde aşılama hizmetini vermeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra başlattığımız aşı seferberliğiyle öğrencilerimizin velileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri görüşerek onay almasının ardından anında aşılamayı gerçekleştirdik. Temel amacımız gençlerimizin sağlığını korumak ve eğitim sürecinin devam etmesini sağlamak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa