SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Okullarımızı da aynı hassasiyetle koruyalım

Okullarımızı da aynı hassasiyetle koruyalım
Bu haber 22 Kasım 2021 - 10:22 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi.

“Körü körüne edinilen bilgi en tehlikeli bilgidir”

 

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, okullarımızın da tıpkı camilerimiz, taziye evlerimiz gibi hassasiyetle korunması gerektiğini söyledi. Kaymakam Polat, körü körüne edinilen bilginin en tehlikeli bilgi olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Muhtarlar Gününde kırsal mahallelerin sorunlarını dinleyen Kaymakam Ramazan Polat, aynı zamanda muhtarların ve halkın da yapması ve hassasiyet göstermesi gereken konularda bilgilendirme yaptı. Birçok alanda çalışmalar yürütüldüğünü belirten Kaymakam Ramazan Polat, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında gözlemlerini de aktardı.

Yaptıkları ziyaretlerde genellikle cami ve taziye evi için yardım taleplerinin kendilerine iletildiğini fakat okul ile ilgili taleplerin çok az olmasına anlam veremediğini söyledi.

Okullarımızı da tıpkı camilerimiz ve taziye evlerimiz gibi koruyup gözetmemiz gerektiğini belirten Kaymakam Ramazan Polat şöyle konuştu;

“Çocuklarımız en iyi, en doğru bilgiyi ve eğitimi okullarımızda alır. Mahalle muhtarlarımız genelde cami veya taziye evi için yardım talep ediyorlar. Aynı hassasiyeti okullarımız için de göstermeliler. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Dünyayla yarışır bir hale gelmek istiyorsak, bunun yolu da çocuklarımızın iyi ve kaliteli eğitim almasından geçer. Burada çocuklarımız ne kadar iyi bir eğitim alırlarsa, o kadar memleketlerine, ülkelerine faydalı olur. Unutmayalım ki körü körüne edinilmiş bilgi veya alınmış bir eğitim en tehlikeli bilgi ve eğitimdir. Bizler okul yöneticilerimizle sizlerle olduğu gibi sürekli temas halindeyiz ve eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Sizler de çocuklarınızı güzel yerlerde görmek istiyorsanız okullarımıza da aynı hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA