SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Okuma-yazma seferberliği başladı

Okuma-yazma seferberliği başladı
Bu haber 04 Mart 2018 - 23:57 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kampanyası ilçemizde de başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında başlatılan ve Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslarda 2 bin 71 kişiye ulaşıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “İlçemizde ve kırsalda özellikle dezavantajlı gruplarımızı tespit ederek çalışmalara başladık. Halk Eğitimi Merkezi’ndeki görevli öğretmenlerimiz tarafından saha çalışması gerçekleştirilerek gerekli tespitler yapıldı. TÜİK’in yaptığı istatistik çalışmalarının dışında kendi öğretmenlerimiz de ulaşılamayan yerlere ulaşarak çalışmalar yürütüyorlar. 2 bin 700 civarında okuma-yazma bilmeyen vatandaşımızı tespit ettik. Şu anda 2 bin 71 vatandaşımız okuma-yazma seferberliğine dahil edildi. Hedefimiz bu sayıyı 2 bin 500’e çıkarmak” dedi.

Proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında teknik bilgiler veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Topkaya, 2017-2018 yılı eğitim öğretim kapsamında okuma-yazma seferberliğine 2 bin 71 kişiyi dahil edildiğini belirtti. Hedeflerinin yılsonuna kadar bu sayıyı 2 bin 500’e çıkarmak olduğunu belirten Topkaya, şu anda bu vatandaşlara okuma-yazma öğrettikten sonra Seviye Tespit Sınavına tabii tutuklarını ardından sertifika verdiklerini ve hedeflerinin ilçede okuma-yazma bilmeyen vatandaş bırakmamak olduğunu söyledi.

Yapılan okuma-yazma seferberliğinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren katılımcılar, yıllardır okuma-yazma bilmemenin sıkıntısını yaşadıklarını ve kendilerine bu fırsatı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiklerini söylediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA