SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Olta Balıkçılığı festivali ilçemizde yapıldı

Olta Balıkçılığı festivali ilçemizde yapıldı
Bu haber 02 Nisan 2018 - 0:07 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

-En büyük balığı Şanlıurfa ekibi avladı

-11 kilo sazan avlayan balıkçı birinci oldu

 

Diyarbakır Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğal Yaşam Koruma Derneği işbirliği ile ilçemizde “Olta Balıkçılığı”” Festivali düzenlendi. İlçemiz Doğan mahallesindeki festivalde Şanlıurfa ekibi 11 kilo sazan avlayarak birinciliği göğüsledi

Organizasyonu gerçekleştiren ekibin Başkanı Serkan İnanç, geçen yıl düzenledikleri sezon kapanış etkinliğini tekrarlamak ve güzel sazan balığı yakalama yarışması ile süslemek istediklerini belirterek, bunu da Çermik Doğan Mahallesinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bir ay önce hazırlıklara başladıklarını, oluşturdukları organizasyon ekibinin de İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden gerekli izni aldığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden de çok büyük destek gördüklerini bildiren Başkan İnanç, şöyle konuştu;

“Anavatanı Güneydoğu Asya olan ve dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan Sazan lezzetli ve etli balık türüdür. Fırat’ın soğuk sularıyla bambaşka bir güce ve lezzete ulaşan bu balığın peşindeydik. Sazan avı için güzel bir havaydı. Kampı kurup yemleme yaptıktan sonra oltalarımızı attık. Festival olup da balık ziyafeti olmaz mı, onu da gerçekleştirdik. Festivalde güzel ekipler vardı. Mükemmel tecrübeler. Herkese katılımından dolayı içtenlikle teşekkür ederim. Doğan mahallesi sakinleri bizi çok iyi karşıladı. Mahalle sakinlerine ve desteklerinden dolayı Çermik İlçe Tarım Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”

Festivalde ilk 3 sırayı alan balıkçılara çeşitli ödüller verdiklerini bildiren Başkan Serkan İnanç, en büyük balığı Şanlıurfa’dan gelen ekibin 11 kilo sazanla elde ettiğini, kendilerini kutladıklarını, bu tür etkinliği önümüzdeki sezon da düzenleyeceklerini belirtti.

Bu arada balık avlama yasağının başladığı, vatandaşların bu yasağa uymaları, kesinlikle balık avlamaması, avlanmak isteyenlere de fırsat verilmemesi istendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA