SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”
Bu haber 11 Şubat 2019 - 0:06 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması ilçemizde de uygulandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de aynı anda uygulamaya konulan proje kapsamında Kaymakam Nazlı Demir koordinasyonunda Jandarma ve Emniyet Amirliği trafik ekipleri, öğrenciler ile birlikte yaya geçidinden geçerek sürücüleri bilinçlendirdi.

Yapılan etkinlikle bu farkındalığı oluşturmak ve gençlerimizden başlayarak bütün yaya kavramındaki vatandaşlara bu bilgiyi aşılamak istediklerini belirten Jandarma ve Emniyet Amirliği trafik ekipleri;

“Bakanımızın ve hepimizin çabası vatandaşların da katkısıyla Çermik’te ve tüm Türkiye’de yaşanan kayıpları ve acıları bir daha yaşamamak. Başlatılan çalışmalardaki bizim kararlılığımıza Çermiklilerin katkısıyla sonuca ulaşacağımıza inanıyoruz.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafik çok önemli bir sorun. Her yıl binlerce insanımız hayatını kaybediyor, 100 binlerce yaralılarımız oluyor. Maddi kayıplar meydana geliyor, bin 700 civarında yayayı her yıl trafik kazalarında kaybediyoruz. Geçen yıldan bu yana özellikle trafikte farkındalığı artırmak masadıyla belli kampanyalar başladı.Çok ciddi bedeller ödediğimiz bir konu trafik konusu, o nedenle burada yaşadığımız acıları azaltmak bakımından özellikle yayalarla ilgili trafikte yayaların önceliği hususunu ortaya koymak ve bu konuda farkındalık oluşturmak faaliyeti başlatıldı. Bu konuda özellikle sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerimizden destek bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Düzenlenen etkinlikte, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi sağlandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA