SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Önemli olan ürettiğiniz ürünün kalitesi ve ekonomik değeridir”

“Önemli olan ürettiğiniz ürünün kalitesi ve ekonomik değeridir”
Bu haber 01 Haziran 2020 - 0:07 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.
  • Kaymakam badem bahçesini inceledi

 

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, badem bahçesini inceleyerek bilgi aldı. Kaymakam Demir, önemli olan üretilen ürünün kalitesi ve ekonomik değerinin olması olduğunu söyledi.

Kaymakam Nazlı Demir ve beraberindekiler ilçemiz Yiğitler kırsal mahallesinde bulunan 60 dönümlük badem bahçesinde incelemede bulundu. Kaymakam Demir, ağaçların yavaş yavaş meyve vermeye başladığını görürken, ilçemizdeki sebze ve meyve çeşitliliğinin önemine dikkat çekti.

Kaymakam Demir; “Önemli olan ürettiğimiz ürünün kalitesi ve ekonomik değeridir. Alternatif ürünler yetiştireceğiz diye ekonomik değeri ve pazarlama sorunu olan ürünleri yetiştirmemiz doğru olmaz.

Bu tür projeleri üreticilerimize, çitçilerimize yaygınlaştırmamız lazım, alternatif ürünün olması güzel iyi bir alternatif ürünün olması üreticilerimiz ve çiftçilerimiz açısından daha da güzel. İlgili arkadaşlardan da öğrendiğim kadarıyla pazar aşamasında da hiçbir sorun yaşanmıyor. Demek ki badem ilçemizde üzüm üretiminde olduğu gibi üreticilerimize katma değer sağlayabilecek bir üründür.

Zaten ilçemiz bitki örtüsü ve iklimi bakımıyla oldukça ürün çeşitliliği ile ve bolluğu yaşanan bereketli topraklara sahibiz. Bizler, bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bunun için her türlü imkanı çiftçilerimize vermeye hazırız. Çiftçilerimiz de yapacakları projelerle, yapılan tüm hibe ve destek çağrılarına başvurmalıdırlar” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA