SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Önemli projeleri hayata geçireceğiz”

“Önemli projeleri hayata geçireceğiz”
Bu haber 07 Aralık 2020 - 0:06 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.
  • DİSKİ ve İller Bankası Sinek Çayı arıtma tesisi yapılacak yerde incelemelerde bulundu
  • KSS ve ilçemizin bazı bölgelerindeki kanalizasyon çalışmaları da masaya yatırıldı

 

DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Fırat Tutşi ve İller Bankası Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak, ilçemize gelerek Sinek Çayı arıtma tesisinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. DİSKİ Genel Müdürü Tutşi ve İller Bankası Bölge Müdürü Bayrak, KSS ve ilçemizdeki bazı bölgelerde yapılacak kanalizasyon çalışmalarını Kaymakam Ramazan Polat ile görüştü. Kaymakam Polat, “ilçemiz için önemli projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Diski Genel Müdürü Mehmet Fırat Tutşi ve İller Bankası Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak, ilçemizde yapılacak yatırımlar için Kaymakam Ramazan Polat’ı makamında ziyaret etti. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Münir Karaloğlu’nun talimatıyla hızlanan çalışmalarla Sinek Çayı kurtulacak.

Kaymakam Polat’ı ziyaret öncesi Sinek Çayında yapılacak olan arıtma tesisinde inceleme yapan yetkililer, yapılacak çalışmalar hakkında Kaymakam Ramazan Polat’a bilgi verdi. Oldukça verimli bir görüşme yapıldığını ve ilçemiz için önemli projeleri hayata geçireceklerini belirten Kaymakam Polat, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sayın Valimiz, ilçemizin önemli sorunlarından olan hem doğaya hem de çevre kirliliğine neden olan Sinek Çayına atık suların bağlanmasını önlemek için yapılacak proje için DİSKİ Genel Müdürümüz ve İller Bankası Bölge Müdürümüz ilçemize gelerek incelemelerde bulundu. İçtiğimiz sudan, yediğimiz sebze ve meyveye kadar her şeyi etkileyen Sinek Çayının atık su projesi ile ilgili yer tespiti daha önce yapılmıştı. Yapılan incelme sonucunda gerekli düzenlemeler yapılacak ve ilçemizin can damarı olan Sinek Çayı kurtulacak.

Bunun yanı sıra yine ilçemiz için önemli projelerden biri olan Küçük Sanayi Sitesi’nde de yapılacak kanalizasyon ve diğer çalışmalarla ilgili incelemeler yapıldı. Biz de tapu işlemleri için gerekli çalışmaları başlattık. Aynı zamanda ilçemizin bazı mahallelerinde hiç kanalizasyon olmadığı herkes biliyor. DİSKİ Genel Müdürümüz ve İller Bankası Bölge Müdürümüz bu alanlarda da incelemelerde bulunarak gerekli çalışmaları başlatacak. Yapılacak çalışmalarla ilçemiz için önemli projeleri hayata geçireceğiz.”

Öte yandan DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Fırat Tutşi ve İller Bankası Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak, Kaymakam Ramazan Polat’ı makamında ziyaret ettikten sonra, Belediye Başkanı Karamehmetoğlu’nu da makamında ziyaret ederek yapılacak çalışmalar hakkında görüş alıverişinde bulunmalarının ardından ilçemizden ayrıldılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA