SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Onlarca öğrenci yeni sınavlara hazırlanıyor

Onlarca öğrenci yeni sınavlara hazırlanıyor
Bu haber 25 Ağustos 2019 - 23:45 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen yaz kursları ile onlarca öğrenci hem yeni ders yılına hem de sınavlara hazırlanıyor.

İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü dersleri zayıf olan, aynı zamanda sınavlara hazırlanan öğrenciler için Destekleme Yaz Kursları açtı. Lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik açılan kurslara onlarca öğrenci başvurdu.

Merkez ve kırsaldaki 15 okulda açılan kurslarda, lise kategorisinde öğrencilere matematik, fizik ve edebiyat bölümlerinden, ortaokul öğrencilerine ise Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersinden kurslar verildi.

Liselerin vle ortaokulların son sınıflarına verilen kurslarda, öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılındaki sınavlara hazırlandıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, şöyle konuştu;

“Çocuklarımızın sınavlara hazırlanması için elimizdeki imkânları sonuna kadar kullanıyoruz. Öğrencilerimizin bu konuda bizlerden talepleri vardı, biz de ilçemizde ikamet eden öğretmenlerimizle görüşerek kurslarımızı açtık. Kurslarımız ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki okullarımızda aynı zaman da Halk Eğitimi Merkezinde devam ediyor. Öğrencilerimizin yeni sınav takvimine en iyi şekilde hazırlanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Her yıl biz çıtamızı daha da yükseltme hedefiyle yola çıkıyoruz, inşallah yeni eğitim yılında da çocuklarımız verilen emeği boşa çıkarmayarak en iyi yerleri kazanacak ve Türkiye’de derece yapacaklardır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa