SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ormançayı–Polatuşağı arası 9 km’lik yolda çalışmalar sürüyor

Ormançayı–Polatuşağı arası 9 km’lik yolda çalışmalar sürüyor
Bu haber 19 Mayıs 2019 - 23:52 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Komşu ilçemiz Çüngüş’e bağlı Ormançayı mahallesinin kar ve yağmur sonucu bozulan yolunda çalışmalara başlandı. Mahallenin genç Muhtarı Mahmut Güngör, “Mahallemizin sorunlarını çözmek için yoğun çaba harcayacağım” dedi.

Bu yıl havaların oldukça yağışlı geçmesi nedeniyle özellikle mahalleleri ile Polatuşağı Mahallesi arasındaki 9 kilometrelik yolun oldukça bozulduğunu, ulaşımın olumsuz etkilediğini belirten Ormançayı Mahallesi Muhtarı Güngör, mahallelerde yaşayanların özellikle ulaşım sorununu çözmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir ve Çüngüş Belediyesi ile yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlanması ile stablize yolun yapımına başladıklarını bildiren Ormançayı Mahalle Muhtarı Güngör, gazetemize şöyle konuştu;

“Ulaşım sorunumuzun çözümü konusunda bütün kamu kurum ve kuruluşlarından büyük destek gördük. Mahallemizde yaşayanlar adına teşekkür ediyorum. Hava koşullarına rağmen bozulan yolda yaptığımız çalışma ile biraz da olsa rahata kavuşacağız. Mahallenin sorunları oldukça fazla. Bu sorunları biliyoruz. Özellikle yıllardan beri elektrik sorunu yaşıyoruz. Direklerin değişmesi, hatların yenilenmesi gerekiyor. Altyapı sorunumuz var. Kanalizasyon ile ilgili temaslarımız sürüyor. Taziye evinin onarılması gerekiyor. Bu konuda Kaymakam Mehmet Turgut ile görüşeceğiz. Bu konuda Kaymakam Turgut’un bize büyük desteği olacağına inanıyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA