SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Örnek olsun

Örnek olsun
Bu haber 06 Eylül 2021 - 10:36 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz”

 

İlçemizde ikamet eden Çelik ve Türk aileleri arasındaki husumetin barışla sonuçlanması ilçedeki herkesi mutlu etti. Kaymakam Ramazan Polat, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz dedi.

İlçemizde yaklaşık iki ay önce Çelik ve Güzel ailelerinin iki genci arasında meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybetmesi neden olan olayın ardından ilçemizin ileri gelenleri ve kolluk kuvvetlerinin desteğiyle barışla sonuçlandı.

Yapılan barış törenine; Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bahri Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Burak Zafer Dündar, Ak Parti İlçe Başkanı Hayrettin Kızılarslan ve her iki aile fertlerinin ileri gelenleri katıldı.

Kaymakam Ramazan Polat, bugün burada hayırlı bir olaya vesile olmak için toplandıklarını belirterek şöyle konuştu;

“Tatsız bir olay yaşanmış. Dinimiz emrediyor ki, bir toplumda insanları iyiliğe yöneltip kötülükten alıkoyanlar olursa o topluluğa bereket yağar. Eğer o toplum bundan yoksun kalırsa, bela ve musibet yağar. İşte bu hayır işinde de birçok kişinin emeği oldu. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bugünden sonra birbirimizi affediyoruz. Birbirinize söz verdiniz. Söz vermek Müslümanlık ve insanlığımızın gereğidir. Bu işi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu arasındaki husumetin son bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “burada yapıla barış töreninin tüm husumetli ailelere örnek olmasını diliyorum. Bizler de diğer ailelerin de bu tür hadiseleri geride bırakıp birbirleriyle barışıp huzur içinde yaşamaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu barışın her iki aileye ve ilçemize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Barış töreni, iki aile büyüğünün el sıkışması ile son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa