SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Oryantiring’te 2 kupa

Bu haber 11 Mart 2018 - 23:41 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Dicle Üniversitesi kampüsünde yapılan Oryantiring spor dalında iki kupa ile ilçemize döndüler.

Her türlü arazi ve iklim şartlarında katılımcıların harita ve pusula yardımı ile bir noktadan başka bir noktaya ulaşabilmek için yarıştıkları bir doğa sporu olarak bilinen Oryantiring, Dicle Üniversitesi’nde yapıldı. Son zamanlarda Diyarbakır’da özellikle öğrenciler arasında ilgi görüyor.

Sporcunun fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren, ani ve doğru karar verebilme yeteneğini olgunlaştıran, bireysel veya takım olarak genellikle ormanlık alanda yapılmakla birlikte park gibi alanlarda da yapılabilen bu sporla ilgili olarak Dicle Üniversitesinde düzenlenen şampiyonaya Diyarbakır ve ilçelerinden birçok okul katıldı.

Üniversitenin kampüsünde yer alan bina ve arazi koşulları kullanılarak gerçekleştirilen bu ilginç yarışmada değişik okullardan 100’den fazla sporcu yer aldı. Yarışma sonunda Çermik Kız Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi öğrencileri B kategorisinde il 2’ncisi, A kategorisinde ise il 4’üncüsü oldu. Dereceye giren sporculara yetkililer tarafından kupa ve madalyaları verildi.

Çermik Kız Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi Müdiresi Gülay Korkusuz;

“Duyduk ki Oryantiring diye bir branş varmış. Bir nevi Koşarak satranç oynama. Atletizm ve satrancın karışımı bir oyun. Biz de Meslek Lisesi olarak satrançta il 1’incisi, Atletizmde ise il 3’üncüsü olduğumuzu düşünerek Oryantiring’de de neden olmasın dedik ve Dicle Üniversitesi yerleşkesinin yolunu tuttuk.

Hem yoğun zihinsel beceri isteyen hem de fiziksel yeteneğinin üst düzeyde oynandığı okul sporları Oryantiring il birinciliğinde B kategorisinde il 2’ncisi, A kategorisinde ise il 4’üncüsü olarak ilçemize 2 kupayla dönerek bu yıl toplamda okulumuza 8 kupa getirmiş olduk. Hedefimiz önümüzdeki yıl Oryantiring dalında da il birinciliğini elde etmek” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa