SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

ÖSYM işlemleri ÇPL’de yapılabilecek

ÖSYM işlemleri ÇPL’de yapılabilecek
Bu haber 05 Ekim 2020 - 0:44 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaptığı uygulamayla ilçemizi mağdur ederken, ÇPL yöneticilerinin yoğun çabasıyla bu mağduriyet giderildi. ÖSYM Sınav Koordinasyon Merkezi olarak Çok Programlı Liseyi yetkilendirdi.

Geçtiğimiz yıl sistemde Çermik Anadolu Lisesi görünmesine rağmen, şifre verilmediği için vatandaşların ve öğrencilerin mağdur olmasına neden olan ÖSYM, bu yanlışından döndü.

İlçemizde daha önce Çermik Çok Programlı Lisesi (ÇPL) olarak görünen sınav koordinasyon merkezi, Çermik Anadolu Lisesine verilmiş. Ancak Çermik Anadolu Lisesine, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından şifre verilmemesi sonucu herhangi bir işlem yapamamıştı. Bu nedenle öğrenciler ve vatandaşlar, fotoğraf ve kayıt güncelleme gibi birçok işlem için Ergani’ye gitmek zorunda bırakılmıştı.

Yaşanan mağduriyete daha fazla kayıtsız kalamayan Çok Programlı Lisesi Yöneticileri, ilçede tekrar sınav koordinasyon merkezi olmak için ÖSYM’ye başvurdu. Yapılan başvuruyu değerlendiren ÖSYM, başvuruyu kabul ederek ilçemizdeki sınav koordinatörlüğünü Çermik Çok Programlı Lisesi’ne verdi.

Vatandaşlar, Çok Programlı Lisesine sınav koordinasyon merkezi olmalarından dolayı rahat bir nefes aldıklarını söylediler. Geçen sene bu konuda çok mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, “basit bir fotoğraf güncellemesi için bile Ergani’ye gitmek zorunda olanlar oldu. Nihayet başka yerlere gitmeden ilçemizde gerekli işlemler yapılacak. Emeği geçen yöneticilere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa