SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

ÖSYM mağdur ediyor

ÖSYM mağdur ediyor
Bu haber 25 Mart 2019 - 0:06 'de eklendi ve 321 kez görüntülendi.
  • Sınav merkezi Çermik Anadolu Lisesi olmasına rağmen henüz şifre verilmedi
  • Bilgileri güncellemek zorunda olanlar Ergani’ye gitmek zorunda kalıyor

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaptığı uygulamayla ilçemizi mağdur ediyor. Sistemde Çermik Anadolu Lisesi görünmesine rağmen, henüz şifre verilmediği için ilgili vatandaşların mağdur edildiği iddia ediliyor. Bu nedenle, bilgileri güncellemek zorunda olanlar Ergani’ye gitmek zorunda kalıyor.

İlçemizde daha önce Çermik Çok Programlı Lisesi (ÇPL) olarak görünen sınav koordinasyon merkezi, Çermik Anadolu Lisesine verildi. Ancak, Çermik Anadolu Lisesi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından şifre verilmemesisonucu herhangi bir işlem yapamıyor.

Çok Programlı Lisesi Yöneticileri, ilçeye uzak olması ve vatandaşların özellikle sıcak yaz aylarında ilgili kişilerin gelmekte zorlanması nedeniyle ÖSYM’ye başvurarak, sınav koordinasyon merkezi olarak ilçe merkezindeki Çermik Anadolu Lisesi’ne verilmesini talep etti.

Yapılan başvuruyu değerlendiren ÖSYM, başvuruyu kabul ederek bu dönemde ilçemizdeki sınav koordinatörlüğünü Çermik Anadolu Lisesi’ne verdi. Ancak Çermik Anadolu Lisesi’ne görev verilmesi rağmen henüz şifre verilmediği için hiçbir işlem yapılamıyor.

Vatandaşlar, daha önce şehir merkezinden 3-4 kilometre uzakta olan Çok Programlı Lisesine verildiği için mağdur olduklarını, koordinatörlüğün Çermik Anadolu Lisesine verilmesiyle rahat bir nefes alacaklarını düşünürken, verilmeyen şifre ile daha da mağdur olduklarını belirttiler.

Bilgilerin güncellenmesi veya fotoğraf güncellemesinin ancak sınav koordinatörlüğünde yapıldığını belirten vatandaşlar, bunun ilçede yapılamadığı için en yakın sınav koordinasyon merkezi olan Ergani’ye gitmek zorunda kaldıklarını söylediler.

Vatandaşlar; “Biz ilçe sınav koordinasyon merkezinin Çermik Anadolu Lisesine verilmesine sevinirken, daha da mağdur duruma düştük. Şimdi Ergani’ye gitmek zorunda kalıyoruz. Anneler çocuklarını, bebeklerini yanlarına alarak koordinasyon merkezine gidiyorlar.Cebinde parası olmayan insanlar var. Herkes mağdur duruma düştü. Okul yöneticileri henüz şifre verilmediği için işlem yapamadıklarını söylüyorlar. ÖSYM tarafından durumun düzeltilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA