SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Oynayarak öğrenecekler

Oynayarak öğrenecekler
Bu haber 26 Şubat 2018 - 0:38 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

– SODES kapsamında 77 ana sınıfına eğitici oyuncak dağıtıldı

 

İlçemizde uygulanan SODES projesi kapsamında 77 ana sınıfına eğitici oyuncak dağıtılırken, kalan ana sınıflarına da dağıtım yapılacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak SODES’e sunulan Renkli Sınıflarla Umutlu Yarınlara Projesi hayata geçirildi. Bu projeyle birlikte ilçemizdeki anasınıflarına materyal ve oyuncak desteği sağlanıyor.

Okul öncesi eğitimde Diyarbakır ilçelerinin başında gelen ilçemizde öğrencilerin daha kaliteli ve daha iyi eğitim alabilmesi için çalışmalar sürüyor. GAP Bölge Kalkınma Dairesi Başkanlığı’na sunulan Eğitime Can Suyu projesi ile etkinlikler yapılırken, SODES projesi de hayata geçti.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaparak kendilerinin de bu doğrultuda çalıştıklarını belirtti. Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan; “Okul öncesi eğitim çocuklarımızın gelecekte okula başlamasının temel basamağını oluşturuyor.  Bu yüzden sadece öğretmenin iyi olması yeterli gelmeyebilir, öğretmen ile birlikte iyi fiziki şartlara sahip aynı zamanda eğitici materyallere ve çocukların yaşlarına uygun donanıma da sahip olması gerekir. Biz de bu doğrultuda hareket ederek projeyi hayata geçirdik. 77 ana sınıfımıza eğitici oyuncak ve materyaller dağıttık. Okullarımızın geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi için projelerimiz devam edecek” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa