SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Özlemle andık

Özlemle andık
Bu haber 11 Kasım 2019 - 0:09 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.
  • “Atatürk, 21. Yüzyıla geçebilen ender liderlerden biridir”

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yıldönümünde rahmet ve minnetle andık. Çermik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Serap Merdin, “Atatürk, 21. Yüzyıla geçebilen ender liderlerden biridir” dedi.

Anma etkinlikleri kapsamında ilk tören Kaymakamlık önünde gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Nazlı Demir, Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik, yetkililer ve muhtarlar katıldı. Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından iki dakikalık saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

Kapalı salon programı ise Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi. İki dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çermik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Serap Merdin yaptı. İngilizce Öğretmeni Merdin, Atatürk’ün 21. Yüzyıla geçebilen ender liderlerden biri olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Diğer liderler kendi halkları tarafından yok edilmenin acısını yaşamışken, o hala halkının ve dünyanın nazarında en büyük canlılığıyla, sevgisiyle ve saygısıyla yaşayan bir liderdir.

Hayatının son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; “benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” diyerek kurduğu Cumhuriyet’e sahip olunmasını ve çok çalışarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.

İşte 10 Kasımlar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen, Atatürk’ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır. Bugün bizler, onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden istifade ederek, bilimin ışığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabilir onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalıyız. Gelecekte ülkemizin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ulus olma bilincini daha da pekiştirecek olan gençler, Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında ilerlemelidir.

Türk ulusunun yüreğinde ölümsüzleşen büyük önder Atatürk’ü bir kez daha guru, özlem ve saygıyla anıyoruz.”

Çermik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Serap Merdin’in konuşmasının ardından Atatürk’ün askeri kişiliği hakkındaki konuşmayı Jandarma Astsubay Zafer taş yaptı.

Jandarma Astsubay Taş, Atatürk’ün sürekli cephelerde ordusunun önünde savaştığını ve kongrelerde alınan kararlarla Türkiye Cumhuriyet’inin temellerini attığını söyledi.

Anma etkinlikleri kapsamında öğrenciler şiirler okudu, slayt gösterisi yapıldı ve oratoryom gösterisi sahnelenmesiyle tören sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa