SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Pandemi döneminde Kızılay’dan yardım yağdı

Pandemi döneminde Kızılay’dan yardım yağdı
Bu haber 10 Ağustos 2020 - 6:24 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.
  • Kızılay İlçe Temsilcisi Çelikten; “Yardımları sürdürmeye devam ediyoruz”

 

Türk Kızılayı İlçe Temsilciliği Pandemi döneminde adeta yardım yağdırdı. İlçe Temsilcisi Bilal Çelikten, yardımların devam edeceğini söyledi.

Tüm dünyayı saran ve binlerce ölüme neden olan pandemi sürecinde birçok vatandaş ekonomik olarak da olumsuz etkilendi. Bu süreçte işinden ayrılan veya yeterli kazanca sahip olmayan birçok aileye Kızılay yardım elini uzattı.

Bu dönemde adeta yardım yağdıran Kızılay İlçe Temsilciliği sadece paket yardımında bulunmadı, aynı zamanda nakdi yardımda bulundu.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kızılay İlçe Temsilcisi Bilal Çelikten, yardımların bundan sonra da devam edeceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Türk Kızılayı olumsuz her durumda mağdur ve mazlum vatandaşlarımızın yanında olduğu gibi pandemi döneminde de yardımlarını aralıksız sürdürdü. Bu süreçte ilçemiz merkez ve kırsalındaki 434 aileye gıda paketi dağıttık. Yine bu dönemde 240 aileye ikişer kiloluk kavurma, 150 aileye 25 kiloluk pirinç, 50 aileye 10 kiloluk çay şekeri, 74 aileye hijyen paketi, 136 çocuğa çocuk hijyen seti dağıtıldı.

Bu dönemde sadece paket yardımlarında bulunmadık. Aynı zamanda nakdi yardımlardan da vatandaşlarımızın faydalanmasını sağladık. Bu dönemde 287 kişiye 400 lira nakdi para dağıtımını gerçekleştirdik.”

Türk Kızılayı İlçe Temsilcisi Bilal Çelikte, bundan sonra da yardımları sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. Çelikten, yardımların yapılan bağışlarla gerçekleştiğini, Kızılay olarak bağışların devam etmesini temenni etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa