SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Pazar doldu taştı

Pazar doldu taştı
Bu haber 25 Mayıs 2020 - 0:21 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.
  • Sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaş pazara akın etti

 

İlçemizde her hafta pazartesi ve Cuma günleri kurulan köy pazarı sokağa çıkma yasağı öncesi doldu taştı. Polis güvenlik önlemi amacıyla vatandaşları sırayla pazarın içine aldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan ve İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen arefe ve 3 günlük Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından vatandaşlar, pazara akın etti.

Her hafta pazartesi ve Cuma günleri kurulan köy pazarı yerinde korona virüse karşı polis ve zabıta ekiplerince önlem alındı. Pazar yerinin girişinde bekleyen polisler, vatandaşları sırayla Pazar yerine alırken, zabıta ekipleri de pazarın içinde vatandaşların sosyal mesafelere uyması konusunda uyarılarda bulundu. İlçe hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan maskesiz dolaşımın yasaklanmasına istinaden maskesiz vatandaşlar pazara alınmadı. Pazar esnafı ise eldiven ve maske ile satış yaparken,  müşterilerinin tezgahtan ürün seçmelerine izin verilmedi. Sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar pazara giderken, birçoğunun sosyal mesafeye dikkat etmediği görüldü.

Pazara alışverişe gelen vatandaşlar, “Koronavirüs için tedbirlerimizi alıyoruz, mesafemizi koruyoruz, bilim kurulu ve hükümetin açıkladığı her şeye uymaya çalışıyoruz. Ama uymayan vatandaşları da çevremizde görüyoruz. Vakaların sayısında azalma var. Umarız bu beladan bir an önce kurtuluruz.

Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı uygulandığı için evdeki eksiklerimizi tamamlamak için mecbur dışarı çıkıp alışverişimizi yaptık” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA