SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Pazar girişi curcuna

Pazar girişi curcuna
Bu haber 29 Eylül 2019 - 23:37 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi.

-Esnaf da şikâyetçi, vatandaş da

 

İlçemize gelen yerli ve yabancıların en fazla gezdiği, alışveriş yaptığı yerlerden biri olan eski sebze halinin önünde araçların gelişi güzel park etmesi şikâyetlere neden oluyor.

Hemen her gün özellikle sabahın erken saatlerinde ve öğlen insanların araçlarını gelişi güzel park edip gitmelerinin trafik karmaşasına neden olurken, çarşı içinde trafiğin açılması için yine vatandaşlar yoğun çaba harcıyor.

Vatandaşlar, bir kilo peynir, yağ, pekmez başta olmak üzere çerez almak için araçlardan işyerlerine geçmekte zorlandıklarını, böyle bir durum ile hiç bir yerde karşılaşmadıklarını belirterek, “Gerçekten yazık oluyor. Gelenler pazara girmeden geri gitmek zorunda kalıyor. Ya da araçlardan fırsat buldukça pazara girebiliyor. Bunun bir düzene konulması gerekmektedir. Bilindiği kadarıyla bu görev Belediye Zabıta Ekiplerine verildi. Maalesef Zabıta Elemanlarını da göremiyoruz. Böyle bir turistik ilçede böyle bir durumda karşılamak gerçekten üzücü. Yetkililerin gerekeni yapması gerekir” dedi.

Esnaflar yıllardan beri durumun böyle olduğunu, pazara gelenlerin işyerlerimizin önüne park edip gittiklerini, çekmelerini sağlamak için de sürücüyü aramak zorunda kaldıklarını belirterek, “Bu durumda bizde ilçemize gelen yabancılar kadar şikâyetçiyiz. Park ederek işyerlerimizin önünü kapatıyorlar. Alış veriş yapamıyoruz. Gelenler içeri giremiyor. Gerekli kontroller sıkı şekilde yapılmalı, araç park edilmesine asla izin verilmemelidir. Pazartesi ve Cuma günleri de ayrı bir sorun. Köyden gelenler eşyalarını gelişi güzel yerlere sererek satıyorlar. Buna da bir düzenleme getirilmelidir” diye konuştular.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA