SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Pazar yeri farklı olacak

Pazar yeri farklı olacak
Bu haber 23 Nisan 2018 - 0:19 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Başta Diyarbakır olmak üzere birçok il ve ilçenin süt ürünlerinin ihtiyacını karşılayan ilçemizdeki Pazar yeri, Diyarbakır Balıkçılarbaşı, Şanlıurfa Balıklıgöl ve çevresindeki tarihi çarşıların görünümüne kavuşuyor. Pazardaki işyerleri gelen müşterilerine çok daha iyi şartlarda hizmet sunacak.

Göreve geldiği günden beri ilçenin sorunlarına çözüm getirmek için yoğun çaba harcayan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Pazar yerinin daha iyi görünüme kavuşup, ilçemize yaraşır hale getirilmesi için ilk etapta çarşı çatısını uzatıp, boyalattı.

Çarşı içerisindeki esnaflarla sık sık bir araya gelerek, işyerlerinin tek tip görünüme kavuşması için el birliği ile çözüm getirmeyi hedefleyen Başkan Karamehmetoğlu’nun bu çabası sonuç verdi ve işyerlerinin yeniden düzenlenmesine başlandı.

Çarşıda yer alan 4’ü Belediyeye ait toplam 31 işyerinin teneke darabaları modern uzaktan kumandayla açılıp kapanan darabalara dönüştürülmeye başlandı. İşi alan firma yetkilileri, işyerlerine otomatik darabaların yanı sıra dış giydirme ve ışıklandırma yapıldığını, toplam maliyetin de 210 bin lira olduğunu söyledi.

Pazar yerinde işyerlerinin yeniden düzenlemesi ile ilgili yapılan harcamanın yarısının belediye tarafından karşılanacağı öğrenildi.

-Daha iyi hizmet vereceğiz

Pazar yeri esnafı, genellikle başta süt ürünleri olmak üzere gıda maddeleri sattıklarını, çevre il ve ilçelerin ihtiyacını karşıladıklarını belirterek, “Gerçekten yeni yapılan çalışma ile işyerlerimiz tek bir görünüme kavuşturuldu. Çok daha iyi şartlarda müşterilerimize hizmet sunacağız. Bu konuda bize her türlü desteği sağlayan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’na sonsuz teşekkür ediyoruz. Umarız diğer çarşı esnaflarının da en kısa sürede gerekeni yaparak ilçemiz diğer şehirlerde olduğu gibi güzel bir görünüme kavuşturulur” diye konuşturlar.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa