SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Pazarda alış-veriş yaptı, sorunları dinledi

Pazarda alış-veriş yaptı, sorunları dinledi
Bu haber 25 Şubat 2019 - 0:07 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

-“Esnaf pazarın girişi trafiğe kapatılsın”

 

İlçeye atandığı günden bu yana esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Kaymakam Nazlı Demir, pazarda alış-veriş yaptı, sorunları dinledi. Esnaflar, Pazarın girişişinin araç trafiğine kapatılmasını istedi.

Kaymakam Demir, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Mehmet Karademir ile birlikte Hükümet Konağından yürüyerek Pazar yerine geldi. Yol boyunda esnaflarla görüşen ve işlerinin nasıl olduğunu soran Kaymakam Demir, zeytin satıcısına, “Burada mı yetişiyor?” diye sordu. Satıcı, siyah zeytinin ilçede yetiştiğini, yeşil zeytini ise Bursa’dan getirip sattığını söyledi.

Yeşil soğanı gören ve bahçede yetiştirdiğini gören Kaymakam Demir, her şeyi yetiştirmemiz gerektiğini belitti. Yeşil soğan alan Kaymakam, kuru incir satıcını yanına giderek, incirin tadına baktı ve incir satın aldı.

Tereyağını satan ve emekli Köy Korucusu olan satıcıdan da tereyağı alan Kaymakam, tereyağı, peynir ve diğer süt ürünleri ile gezen tavuk yumurtası satıcısı kadınlarla da yakından ilgilendi ve yumurta da satın aldı.

Çevresini saran kadınların sorunlarını dinleyen Kaymakam Nazlı Demir, isimlerini tek tek alarak, kendisine gelmelerini, yardımcı olmaya çalışacağını söyledi.

Esnaflarla da bir araya gelen ve onlarla çay içerek sorunlarını dinleyen Kaymakam Demir, Emniyet Amir Vekili Komiser Karademir’e, konuyu görüşme talimatı verdi.

Kaymakam ve beraberindekiler daha sonra Pazar yerinden ayrılarak Makamına geçti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa