SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Planlama çok önemli…

Planlama çok önemli…
Bu haber 17 Şubat 2019 - 23:51 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

Planlama ve ona göre gereğini yapmak çok önemlidir.

Planlama yaparsanız hayatın her aşamasında rahatlık sağlarsınız. Yapılacak olan veya gerçekleştirmek isteneni, ancak bir plan ve programlarla çok daha kolay ve insanların hayatına da çok büyük katkı sağlamakla olur.

Özellikle devlette planlama çok önemlidir. Kırsal kesim için. Yani mahallelere hizmet götürmede eksiklikleri yerinde belirleyip, ona göre planlama yapmak gereklidir.

Elbette ilçelerde bunu gerçekleştirecek olan makam Kaymakamlık’ tır.

İlçede 2003 yılından, ilçenin ilk gazetesi olan Çermik Gazetesi yayınlandığı tarihten bu yana en az 6-7 Kaymakamla çalışma olanağı bulduk. Gerçekten kimisi ilçe için mesaisini harcadı, kimisi de gününü doldurup gitti.

Peki, bunlardan hangisinin adı söyleniyor; tek bir isim söyleyebilirim Sayın İsmail Çataklı. İçişleri Bakan Yardımcısı olan Sayın Çataklı ilçemiz için çok şey yaptı. Özellikle kırsal mahallelerin sağlıklı içme suyuna kavuşturulması ve okullaşmada yoğun çaba harcadı.

Devlet hastanesinin yeniden ilçede açılması, Hamambaşı’nda sıcak suyun saniyede 50 metreküpün üzerine çıkarılması için sondajlar vurularak çıkarılması Sayın İsmail Çataklı zamanında gerçekleşti. İlk Melike Belkıs Kaplıca Turizm Festivali büyük bir katılımla onun zamanında gerçekleşti, ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlandı, Sayın İsmail Çataklı gittikten sonra bir daha gerçekleştirilmedi.

Tabii bu yapılanlara en büyük katkıyı 22. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili hemşerimiz Av. Cavit Torun’un verdiğini de unutmamak gerekir.

Bunların tümü yapılan tespit ve planlama ile gerçekleştirildi.

İlçemize atanan ve ilk Kadın Kaymakamımız olan Sayın Nazlı Demir, ilk günden beri halkla adeta bütünleşti.

Sayın Demir, bir bakıyorsunuz pazar yerinde bir bakıyorsunuz yoksulun, şehit ailesinin yanında.

Kırsal alanları da aralıksız geziyor. 80’in üzerinde kırsal mahalleleri ziyaret etmesi takdire şayandır. Sayın Demir kırsal mahallelerde sorunları yerinde belirliyor.

Mahallelere giderken Kurum Müdürleri ve yetkilileri de beraberinde götürüyor. Bu ne demek; sorunları, sorumlu kişilerle belirlemek demek.

Bu vatandaşın gözünden kaçmıyor. Özellikle kadınlar belki de ilk kez karşılarında Kaymakam görüyor, sorunlarını paylaşıyor, yapılmasını istediklerini dile getiriyor.

Bu gezilerin en büyük önemi, ileriki aylarda yapılacakların, yani insanlarımıza götürülecek hizmetlerin, yatırımların planlamasına yönelik olmasıdır.

Biz bir kırsal mahalleye çok geniş önlemler alındıktan sonra giden Kaymakamlar da gördük.

Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır.

İnsanlar gelip gider, kalıcı olan devletin varlığıdır. Bu nedenle çok insanlar gelip gider ama anılan, adı dile getirilen çok azdır.

Eser bırakmadan gidersen, kimse seni anmaz, adını ağzına almaz.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı eser bıraktı, anılıyor. Ya diğerleri? Hepsi unutuldu gitti.

Bu nedenle gerçekten ilçemiz ve vatandaşlarımız için yoğun çaba harcayan Kaymakam Sayın Nazlı Demir’e hepimizin çok büyük destek vermesi gerektiğine inanıyorum.

Çünkü Sayın Demir, kadın duyarlılığı ve devlet ciddiyetiyle yapılması gerekenleri yapmanın çabası içerisindedir.

Sahi sorunları belirlemeden çözüm planlama olmadan gereğinin yapılması nasıl olur?

Görüşmek dileğiyle.

Hoçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA