SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Proje kapsamında 40 arıcıya Bin 200 kovan, 120 kilo arı otu tohumu dağıtıldı

Proje kapsamında 40 arıcıya Bin 200 kovan, 120 kilo arı otu tohumu dağıtıldı
Bu haber 04 Mayıs 2020 - 0:27 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

Kaymakamlık tarafından hazırlanan projeyle artık arıcılıkta da söz sahibi oluyoruz. Proje kapsamında 40 üreticiye Bin200 kovan, 120 kilo arı otu tohumu dağıtıldı.

İlçemiz Kaymakamlığı ve GAP İdaresi Başkanlığı işbirliğinde yapılan “Çermik Arıcılık Projesi” kapsamında bin 200 adet kovan ve 120 kg arı otu tohumu, projenin katılımcıları olan 40 arıcıya teslim edildi. Hükümet Konağı önünde yapılan dağıtım törenine Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu katıldı.

Proje kapsamında arıların seçiminin bizzat arıcıların tarafından yapılması sağlanarak, kendilerinin üretimine alışkın olmalarına katkı sağlandı.

Kaymakam Nazlı Demir, hazırlanan projeyle ilçenin ekonomisine büyük katkı sağlanacağına inandıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu projemize büyük önem veriyorduk. İlçemize kendine hasa sebze ve meyveleriyle, tarıma uygun toprak yapısıyla gerçekten muhteşem bir doğaya sahip. Allah’ın verdiği bu nimetlerden en üst seviyede faydalanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılan fizibilite çalışmaları ve elde edilen raporlar sonucu ilçemizde arıcılığın geliştirilerek önemli bir gelir kapısı olabileceğini tespit ettik. Sadece kişi kendisi değil, eşiyle, çocuğuyla birlikte yapabilecek olması aynı zamanda çorbada herkesin tuzu olacağı anlamına da geliyor. Bu doğrultuda sizle eşlerinize de arıcılığı öğreterek emek konusunda da paylaşıma gitmiş olacaksınız. Kaymakamlığımız tarafından hazırlanan ve GAP İdaresi tarafından kabul görülen projeyle birlikte ilçemizin arıcılığında önemli bir mesafe ve gelişme kaydedeceğimizi umuyorum. Nasıl ki çevre il ve ilçelerde bizim ilçemizin sebze ve meyveleri konuşuluyor ve bunu biz Türkiye’ye duyurmak için çalışıyorsak, balımızın da tüm Türkiye’de adının duyulması için çalışacağız.”

Kaymakam Demir’in konuşmasının ardından, Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu tarafından dağıtımlar yapıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa