SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Projelerle anılan ilçe olacağız

Projelerle anılan ilçe olacağız
Bu haber 19 Şubat 2018 - 2:18 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanarak, Karacadağ Kalkınma Ajansına sunulan Proje Hazırlama Eğitimi (PCM) Konulu Proje kabul edildi. Proje kapsamında projeye katılan kamu kurum ve kuruluş çalışanları ilçemizle ilgili projeler hazırlamayı öğrenerek başvuruda bulunabilecekler. Proje bütçesinin tamamı hibe olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

Proje kapsamında başta Proje Koordinasyon Birimi görevlileri olmak üzere ilçede bulunan öğretmenlerden görevlendirilenlerin proje hazırlama konusunda sertifikalı eğitim alacakları teknik destek projesinde, proje eğitimi alan personellerin eğitim sonunda kendi kurumlarında oluşturulacak  proje ekibine destek sağlamaları ve böylece eğitimin çarpan etkisi yaratarak tüm  kurumlara yayılması amaçlanıyor.

Projenin Kabulü ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Karacadağ Kalkınma Ajansından teknik destek programı kapsamında sağlanan  hibe ile uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler sonucu Çermik’in adı artık projeleri ile anılan bir ilçe olacağını belirterek şöyle konuştu;

“Bu eğitim sayesinde ilçemizde proje hazırlanması çalışmaları olumlu bir ivme kazanacak. Kuruluşların yapmış olduğu hibe çağrılarına uygulanabilir projeler hazırlanacak. Özellikle Avrupa Birliği hibe fonlarından daha fazla proje desteği alınarak ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda gelişmesine katkı sağlayacak.

Bilindiği üzere Avrupa Birliği üyesi ülkeler gibi ülkemizin de destek olduğu hibe fonlarına,  ülkemizde bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, Vakıf ve Dernekler tarafından uygulanabilir projeler sunulamadığından, hibe fonlarına ülkemizce yapılan katkılar, uygulanabilir proje hazırlayan diğer AB ülkeleri tarafından kullanılmakta. Ne yazık ki ülkemiz bu hibe fonlarına yapmış olduğu maddi katkı ölçüsünde dahi geri dönüşüm sağlayamadığından diğer üye ülkelerin gerisinde kalmaktadır.

İlçemiz Proje Koordinasyon Birimi, Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’ın talimatları doğrultusunda Kaymakamlığa bağlı bir birim olarak kurulmuş olup, proje faaliyetleri Müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir.”

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA