SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Projeyle Şairlerimiz tanıtılıyor

Projeyle Şairlerimiz tanıtılıyor
Bu haber 13 Aralık 2021 - 8:56 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Şehrimin Şairlerinden Şiirler” başlıklı yarışma kapsamında ilçemiz öğrencileri Diyarbakırlı şairlerimizi tanıyıp şiirlerini ezberliyorlar.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay belirlenen şiirleri ezberleyen öğrenciler, okudukları şiirleri canlandırarak videoya çekip müdürlüğe ulaştırıyor. Dereceye giren öğrenciler ödüllendiriliyor.

Kasım ayında Diyarbakır Şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Otuz Beş Yaş şiirini en iyi şekilde canlandırarak okuyup dereceye giren Çermik Anadolu Lisesinden Seydo Yüce ve Gürüz Ortaokulundan Ayşegül Yıldız’a Vestel Çelik Ticaret sponsorluğunda hediyeleri takdim edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, sponsor Mehmet Çelik’e teşekkür etti.

Milli Eğitim Bozdoğan; “Yaptığımız projeye çocuklarımıza hem şairlerimizi tanıma fırsatını sunuyoruz. Hem de öğrencilerimizin daha da fazla edebiyat alanıyla ilgilenmelerini sağlıyor. Çocuklarımız kendi ecdatlarının kimliklerini bilmeleri onların edebiyat hayatına da yardımcı olacaktır.

Aralık ayında Lise öğrencileri için yakın zamanda vefat eden Usta Şair Sezai Karakoç’un “Çocukluğumuz” şiiri, ortaokul öğrencilerimiz için ise Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket İsterim” şiirini belirledik. Lise ve ortaokul kademesindeki tüm öğrencilerimizin başvurularını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA