SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

PTT kuyruğunda ‘sosyal mesafe’ hiçe sayıldı

PTT kuyruğunda ‘sosyal mesafe’ hiçe sayıldı
Bu haber 03 Ağustos 2020 - 6:28 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

İlçemizde banka ve PTT kuyruklarında bekleyenlerin korona virüse karşı tedbir olarak önerilen sosyal mesafe kuralına uymaması endişe yarattı.

Koronavirüs gündemden düşmezken yeni sorunlar görülüyor. Özellikle alınan tedbirler kapsamında halk sağlığının önde tutulması amaçlanırken durum sürekli değişiyor.

Türkiye genelinde yapılan yardımlar, maaşlar kapsamında PTT önlerinde oluşan yoğunluk korkutuyor. Son zamanlarda ilçemizde artan korona virüs vakalarıyla birlikte kuyruklarda sosyal mesafeye uyulmaması endişeleri daha da arttırdı.

Bir süre önce alınan karar gereği maaşların ve yardımların kapıya kadar görevliler tarafından verileceğinin açıklanmasının ardından bir süre yoğunluğu azalan PTT ve bankalarda yeniden yoğunluk oluştu. Fatura borcunu ödemek, para çekme-para yatırma, e-devlet şifresi almak isteyenler kuyruklar oluşturdu.

Sosyal mesafenin pek olmadığı kuyruk için güvenlik görevlileri sürekli uyarılarda bulunsa da vatandaşlar iç içe durmaya devam etti. Güvenlik görevlileri de en azından kurum içinde yoğunluk oluşmaması için sırayla içeriye alım yapıyorlar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa