SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Referans Hastane

Referans Hastane
Bu haber 19 Mart 2018 - 0:06 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

M.Sıddık  Algül

 

Önce insan ve sağlık düşüncesi ışığında etik, hasta haklarına saygılı ve hasta memnuniyeti odaklı, hizmetiyle bölgede lider olmayı vizyon edinen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, kaliteli hizmet ve bu hizmete ulaşımı kolaylaştırıcı bir gayret içinde olduğunu gözlemliyorum.

Mevcut kadrosu yetenekli ve dinamik hocalarla takviye edilen Tıp Fakültesi Hastaneleri, Özverili çalışma, isabetli kararlar, etkin tedavi,  temiz hastane ortamı ile sağlık alanında kentimizin, bölgemizin ve ülkemizin önemli hastanelerinden biri haline gelmeye, Teşhis, tedavi ve ameliyatlarla da ilklere imza atmaya devam ediyor.

Her geçen gün hızla değişen ve gelişen D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri 5 yıldızlı oda konforunu, hasta memnuniyetini, ilgi ve alakayı ön plana çıkaran, her tür hastalığın tedavi ve ameliyatların yapıldığı bir referans hastane olmayı hedefliyor.

Hastaların rahatı ve konforu için hastaneler ana binasındaki klinikler revizyondan geçiriliyor. Klinik odalarında 12 ay mevsim şartlarına göre hasta için iklim ortamı sağlayan merkezi havalandırma, iklimlendirme ve klimazitasyon sistemi kurulmuş. Hasta odaları hastaların rahat edebilecekleri konfor ve rahat bir ortamda hizmet verilebilecek şekilde dizayn ediliyor. Bu odalarda çağırma sistemi, merkezi oksijen, vakum sistemleri, lavabo ve telefonlar bulunuyor.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, “Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, 2009 yılında kurumsallaşmaya ilk adımını atmasıyla başlayan ve 2017 yılında da bir dizi faaliyetlerle devam eden  Kalite Yolculuğunun,  TSE’den  TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim  Sistemi Belgesini alarak taçlandığını, Bu kalite yolculuğuna bundan sonraki yıllarda da devam edeceklerini söylüyor.

Devir değişti. Artık hastalar Ankara, İstanbul ve diğer batı kentlerine gitme yerine Son bir yılda iki binin üzerinde yabancı hasta D.Ü.Tıp Fakültesi Hastanelerine gelerek sağlık hizmeti aldı.

Neden.? Çünkü değişim var, Çünkü gelişmeler var. Çünkü bölgede yapılamayan ve Türkiye’nin İstanbul Ankara, İzmir gibi büyük kentlerinde yapılan her türlü ameliyatlar, etkin tedaviler yapılıyor. Konforlu odalarda hasta hizmeti verilmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

İşte bu olumlu gelişmeyi görüp duyanlar tereddüt etmeden D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerini tercih ettikleri gibi, insanlara bu hastaneyi referans göstermeye başladılar.

D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri, tıptaki son yenilikleri hastalarına ulaştırmayı hedef edinmiş,  bölgede referans hastane olmak ve uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmak için tüm personeliyle özverili bir şekilde hastalarına hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

1.5 ve 3 Tesla MR, Renkli Doppler USG, 64 ve 256 Kesit Bilgisayarlı Tomografi, Dijital Mamografi Laparoskopik Girişimler, Thermal Welding İle Bademcik Ameliyatı, Plazma Kinetik ile Prostat Ameliyatı, anjiyografi, PET/ CT  gibi teknolojileri ile katlanarak süren bu kararlı çalışmalar  D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerini REFERANS   hastane olma hedefine ulaştıracağına inanıyorum.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA