SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Restoran, kafeler ve kahvehaneler açılışa hazırlandı

Restoran, kafeler ve kahvehaneler açılışa hazırlandı
Bu haber 01 Haziran 2020 - 0:03 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan ve bugün yeniden hizmet vermeye başlayacak olan restoran, kafeler ve kahvehaneler açılışa hazırlandı.

Salgın tedbirleri kapsamında 21 Mart’tan itibaren faaliyetleri durdurulan kahvehaneler, restoran ve kafelerde açılış hazırlıklarına başlandı. Özellikle hafta sonunu değerlendiren işletme sahipleri hummalı bir çalışma içerisine girdiler.

Bugün yeniden müşterileriyle buluşmaya hazırlanan işletmelerde, iş yerlerinin camlarının silindiği, yerlerin, masaların, sandalyeler ile mutfak ve diğer kapalı alanların özel solüsyonlarla dezenfekte edildiği görüldü.

Uzun bir aradan sonra yeniden hizmet verebilecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Dalkılıç Kıraathanesi işletmecileri, “İş yerlerimizi titizlikle temizleyerek dezenfekte ediyoruz. Salgın hastalık nedeniyle sosyal mesafe kurallarını uygulayacak ve müşterilerimize en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.

Tabi bunun yanında okey, tavla, iskambil gibi oyunların oynanmayacak olması, yine masalarda tam kapasiteyle oturulmayacak olması da müşteri kaybına neden olacağını, yine bardak kullanımının, servis şeklinin nasıl olacağının bilinmemesinin bir muamma oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Açılışa hazırlanan bir diğer işletme olan köprü kafe sahibi Mehmet Durdi da açılış için temizlik işlerini tamamladıklarını, artık masada tuzluk, biberlik gibi malzemelerin bulunmadığını, tek kullanımlık malzeme bulunacağını ve sosyal mesafe kuralına göre masa dizilişlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Durdi, tek kullanımlıkların kendileri için ekstra masraf oluşturduğunu, henüz hiçbir işletme için neler olacağının netlik kazanmadığını sözlerine ekledi.

Öte yandan Kaymakam Nazlı Demir, başkanlığında bugün işletme sahipleri ile toplantı gerçekleştirileceği ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirilecekleri öğrenildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa