SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sabah Namazında Camide Buluşalım

Sabah Namazında Camide Buluşalım
Bu haber 10 Şubat 2019 - 23:54 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Müftülük tarafından düzenlenen “Sabah Namazında Camide Buluşalım” etkinliğiyle vatandaşların bir araya gelmesi hedefleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Sabah Namazında Camide Buluşalım etkinliği, ilçemiz Müftülüğü tarafından da hayata geçirildi. İlki merkez Hanbaşı Camiinde gerçekleştirilen buluşmanın, ikincisi Yeni Camiinde yapıldı. Buluşmaların üçüncüsü ise Perşembe sabahı Ulu Camide gerçekleştirilecek. Yapılan görüşmeler sonucu sonraki programların hepsi Cumartesi sabahları yapılacak.

Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, vatandaşlarla bire bir sohbet etme şansının elde edilmesi ile etkinliğin önemine dikkat çeken İlçe Müftüsü İsmail Karacan, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yapılan etkinliklerde cemaatimiz ile birlikte sabah namazı kılıyoruz. Daha sonra dini sohbetler gerçekleştiriyoruz. Mesela gerçekleştirdiğimiz ilk buluşmamızda sabah namazının önemi hakkında vatandaşları bilgilendirdik. Hanbaşı Camiinde yapılan buluşmamızda İslam Kardeşliği üzerine vatandaşlarımızla sohbet ettik.

Etkinliğimize katılan cemaatimize çorba ikram ederek aynı sofrayı paylaştırıyoruz, sofranın bereketinden herkesin faydalanmalarını sağlıyoruz.

Özellikle gençlerimize ve bu güzelliği tatmayanlara bu güzelliği, feyz ve bereketi sabah namazı buluşmalarında bizzat yaşamalarını talep ediyorum. İlçemizde yapılan sabah namazı buluşmaları, gerçekten tarifi mümkün olmayan, söylemekle anlaşılmayan ancak yaşanılarak bilinen bir güzelliktir. Sabah namazında arkadaşlarla toplumsal bir ilişki içerisinde güzel bir aktivite olarak değerlendiriyorum. Toplumsal birlik ve beraberlik için daim olmasını temenni ediyorum. Programlarımız sadece bu hafta Perşembe günü Ulu Caminde olacak. Ondan sonra ise her Cumartesi günü başka bir camide etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA