SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sadece ilçemizde var

Sadece ilçemizde var
Bu haber 29 Aralık 2019 - 23:43 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.
  • Etüt Merkezi her akşam dolup taşıyor

 

Kaymakamlık tarafından açılan etüt merkezi her akşam dolup taşıyor. Etüt merkezi Diyarbakır ilçelerinden sadece bizde bulunuyor.

Bu yıl LGS ve üniversite sınavlarında hedefi yüksek tutan Kaymakam Nazlı Demir, tüm imkânları zorlayarak çocukların başarılı olması için çalışıyor. Bunun için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Demir, öğrencilerin uygun ortamda ders çalışabilmesi için Etüt merkezini açarak, büyük takdir topladı.

İlçemizde eğitim alanında bu yıl çağ atlatmayı hedefleyen Kaymakam Nazlı Demir, ipin ucunu sıkı tutuyor. Geçtiğimiz yıl Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sıralamasında Diyarbakır üçüncüsü olan ilçemizde bu yıl hedef birinci olmak.

Kaymakam Nazlı Demir, bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idarecileriyle sık sık toplantı yaparken, bu konuyla alakalı branş öğretmenleriyle de her fırsatta bir araya geliyor. Hem liselere hem de üniversitelere yerleştirmede büyük başarı hedefleyen Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Halk Kütüphanesi’nin altında bulunan salonu öğrencilerin ders çalışması için etüt merkezine dönüştürdü.

-Diyarbakır ilçelerinde tek

Diyarbakır ilçelerinde sadece ilçemizde etüt merkezinin var olduğunu belirten Kaymakam Nazlı Demir, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğümüz ortak proje neticesinde çocuklarımızın daha sessiz ve düzenli bir ortamda ders çalışması için etüt merkezimizi açtık. Merkezimize yoğun bir ilgi var, bazen çocuklarımız geç kaldığında yer bulamıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Her gün bir okul idarecimiz ve öğretmenlerimiz çocuklarımızın başında kendileriyle ilgileniyor. Biz de sık sık ziyaret ederek çocuklarımızla bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Kendileriyle hayalleri ve hedefleri hakkında konuşuyoruz. Çocuklarımızın büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Bizler de onların bu başarısına katkıda bulunmak için imkanlarımızı zorlayarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa