SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sağlığımızla oynanıyor

Sağlığımızla oynanıyor
Bu haber 24 Haziran 2019 - 0:30 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin et taşıma aracını belediyeden alması sonucu kasaplar etlerini sepetli motorlarla taşıyor. Duruma isyan eden vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyesi sağlığımızla oynuyor” dedi.

31 Mart yerel seçimlerin sona ermesinin ardından iddiaya göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçedeki et nakil aracı ile şehir içi otobüs, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi garajına çektirildi. Bakımlarının yapılmasının ardından tekrar verileceği belirtildi. Belli bir süre sonra şehir içi otobüs geri verilirken, et nakil aracı ise gönderilmedi.

Büyükşehir belediyesinin yaptığı uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, et nakil aracının ilçeye gönderilmemesi sonucu ilkel şartlarda taşınan etlerle sağlıklar ile oynadığını iddia ettiler.

Havaların ısınmasıyla birlikte etlerin daha çabuk bozulduğunu, bunu herkesin bildiğini belirten vatandaşlar, “et nakil aracımız çok iyi olmasa da etler, kapalı ve soğuk ortamda kasaplara götürülüyordu. Şimdi araç alınınca kasapların etleri sepetli diye tabir ettiğimiz motorlarla taşıtlarda görüyoruz. Bu durum aklımıza Afrika’nın ilkel kesimlerinde açıkta et satılan kasapları getiriyor. Etler kasaplara gelen kadar tüm alınan önlemlere rağmen yol üzerinde ne kadar toz, pislik varsa kısmen de olsa geliyor. Üstelik havaların sıcak olması nedeniyle de etlerin bozulma ihtimali çok yüksek. O yüzden et nakil aracının bir an önce geri gönderilmesi gerekiyor” dediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa