SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Sağlık bizim elimizde

Sağlık bizim elimizde
Bu haber 07 Eylül 2020 - 0:23 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Çağın hastalığı olan koranavirüs, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de sevdiklerimizi bizden alıp götürüyor. Virüsle mücadele etmemiz için ülkemizde Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hükümet ciddi mücadele ediyor. Maalesef bunun yeterli olmadığı bir gerçek. O nedenle bizlere çok büyük görevler düşüyor. Özellikle alınan önlemlere uymamız zorunlu. Maskesiz dışarı çıkmamamız, mesafe ve temizliğe uymalıyız. Ayrıca alınan yasak kararlarına da. Örneğin düğün, nişan, sünnet ve taziyeye getirilen kısıtlamalara.

Elbette ki acılar paylaşılacak, düğünler yapılacak. Ama hükümetin aldığı karar doğrultusunda.

Bakınız geçen hafta Belediye Başkanımız eşini kaybetti. Hepimiz çok üzüldük. Başkanımız da rahatsız olduğu için sosyal medyadan paylaştığı yazı ile taziye yeri kurulmayacağını ve taziyelerin telefonla kabul edeceğini söyledi. Ne yazık ki, hemşerilerimiz bu mesaja rağmen köye taziye için gidince başkan mecburi taziye kurdu. Bu durumda başkan çok güç durumda bırakıldı. Hem hükümetin aldığı karar çiğnenmiş oldu hem de hemşerilerimiz hastalığa adeta davetiye çıkardılar. Şimdi burada bir hemşerimiz Allah göstermesin hasta olup hayatını kaybetse bunun sorumlusu kim olur?

Başkan zaten kendi acısını yaşarken, bu sıkıntıyı kimsenin kimseye yaşatmaya hakkı yoktur.

Özellikle vatandaşlarımızın hükümetimizin almış olduğu kurallara riayet etmesi, alınan tedbirlere uyması gerekmektedir.

Yeni acıların yaşanmaması için, hasta olmayan insanları, güç durumda bırakmamak için buna özen göstermemiz gerekmektedir.

Kaş yapalım derken göz çıkarmanın bir anlamı yoktur.

Sayın Başkanımıza tekrar başsağlığı diliyor, acısını paylaşıyoruz.

Tüm hastalarımıza acil şifa diliyoruz.

Sağlıklı günler bizi bekliyor ancak maskemizi takmamız, sosyal mesafeye uymamız ve temizliğe riayet etmemiz gerekiyor. Bunu hiç aklımızdan çıkarmamamız gerekir.

Sevdiklerimizi kaybetmemek, acı yaşamamak ve yaşatmamak bizlerin elindedir.

Yetkililerin aldığı kararlar bizim lehimizdedir, aleyhimize değildir.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA