SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Sağlık elbette ama!…

Sağlık elbette ama!…
Bu haber 14 Eylül 2020 - 0:17 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın en eski ilçesi olan ilçemiz, tarihi ve en büyük özelliği kaplıca suyuna sahip olmasına karşın maalesef istediği ‘’Kent’’ görünümünü kavuşamamıştır.

Yıllardan beri siyasi partilerin “oy”’ ambarı olarak görülen ilçemiz, ne yazık ki istenilen hizmeti alamamıştır. Seçim zamanı gelen milletvekilleri yine cek… cak… ile oy isterler ama seçim bittiğinde de ne onlar bizi görür ne de biz onları.

Bakınız insan sağlığından daha önemli bir şey var mı? Hele bugünlerde sağlığın önemi daha da iyi anlaşılıyor. Yıllardan beri yeni devlet hastanesi yapılacak dediler. Hemen hemen ilçemize gelen iktidar mensubu siyasiler söz vermelerine karşın bir tülü gerçekleşmedi.

İhalesi de yapılan hastanenin temeli bir türlü atılamadı. Şimdi sormak gerekmez mi; suçumuz iktidar partisine en fazla oyu vermek mi? Bunun başka nedeni olabilir mi?

Bir hastanın yaşaması nerede ise dakikaya bağlı. Hastane olmazsa o hemşerimizi kurtarmak mümkün olur mu? Öyle birçok hemşerimizi ne yazık ki kaybettik.

İlçemizin gerekli olan yatırımları süratle alması için ilçe yöneticilerine büyük görevler düşüyor. Hastanenin ihalesini, Ergani yolunun yapımı ile ilgili giden Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir, gerçekleştirdi. Sayın Demir’i unutmamız mümkün değil. Devlette süreklilik esas olduğuna göre; hastanenin ve Ergani yolunun kısa sürede gerçekleşmesi için şimdiki Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat’a düşüyor.

Bunun yanı sıra Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Karamehmetoğlu’nun da hükümet nezdinde yapacağı temaslarla Kaymakamımız Sayın Polat’a destek olacağına inanıyoruz. El birliğiyle bu iki önemli yatırımımızın kısa sürede gerçekleşeceğinin ve halkımızın hizmetine sunulacağı inancındayız.

Bu ilçe kendisine yapılan hizmeti ve yapanları asla unutmaz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de onu iyi duygularla yad eder. Örneğin 12-13 senedir ilçemizde ayrılan şimdiki İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı gibi, daha 1 ay öncesine kadar ilçemizde görev yapan Kaymakam Sayın Nazlı Demir gibi…

Yapımı tamamlanıp hizmete girmesi halinde devlet hastanesinden sadece ilçemiz değil, komşu ilçemiz Çüngüş, Siverek’in ilçemize yakın olan köylerindeki vatandaşlar, Adıyaman’ın ve Malatya’nın yakın köylerindeki vatandaşlar da bundan yararlanacaktır. Yani 4 ilin vatandaşlarına hizmet sunmuş olacak.

Ergani yolunun yapılması da trafik yükünü hafifleteceği gibi, doğudan gelen ve Siverek üzeri Mersin limanına giden araçların da kestirme yolu olacaktır. Bu da ekonomik olarak ülkemize katkı sağlayacaktır.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa