SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sağlık hizmeti vatandaşın ayağına gidiyor

Sağlık hizmeti vatandaşın ayağına gidiyor
Bu haber 18 Kasım 2018 - 23:49 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

– İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde vatandaşlar yerinde muayene ediliyor

 

Sağlık hizmetleri vatandaşların ayağına gidiyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen uygulamada, vatandaşlar evlerinde muayene ediliyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçemize bağlı kırsal mahallelerde uygulanan mobil sağlık hizmeti ile vatandaşlar evde bakım hizmeti alıyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan İlçe Sağlık Müdürü Melih Akay Arslan, bu hizmetle kronik hastalıkları bulunan vatandaşların sevkinin de sağlanacağını belirterek, özetle şöyle konuştu;

“İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak nüfusu 500’ün altında olan köylerimize ve mezralarımıza belli bir plan çerçevesinde, gezici mobil ekiple sağlık hizmeti götürmeye başladık. Zaten normalde aile hekimleri belli periyotlarla mobil faaliyet dediğimiz köylerde sağlık hizmeti veriyorlar. Bizim başlattığımız bu hizmet aile hekimlerine ve evde sağlık hizmetini yürüten hastaneye takviye olarak yürüteceğimiz bir hizmet olacaktır.

Malum özellikle merkeze uzak köylerimizdeki vatandaşlarımızın hastane ve aile hekimlerine ulaşmaları ilçe merkezine göre zor oluyor. Bu sayede en azından belli aralıklarla sağlık personeli gidecek; enjeksiyon, pansuman, tansiyon ve kan şekeri ölçümü gibi hizmetler verilecek. Ayrıca gidilen köylerde belli kronik hastalığı olan vatandaşların muayenesi ve sorgulaması yapılıp, ilaçlarını doğru kullanıp kullanmadığı sorgulanacak, gerekli görülenler hastaneye ve aile hekimlerine sevk edilecek.

Gidilen köylerde sağlıkla ilgili eğitimler verilecek, vatandaşlarımız aile hekimlerinde ücretsiz yapılan kanser taramalarına yönlendirilecek, koruyucu hekimlik kapsamında bir dizi sağlık hizmetleri verilecek.

Köylere gitmeden önce muhtarlarımız ile iletişime geçerek, hem kendisinin vatandaşlarını bilgilendirmesini istiyoruz hem de köydeki camilerden duyuru yapılıyor. Çok faydalı bir çalışma ve hizmet olduğuna inanıyorum. Vatandaşın olumlu dönüşü ve tepkileri de bizlere bu çalışmamızın faydalı olduğunu gösteriyor.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa